XXV Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej o Puchar Biskupa Sosnowieckiego, Wojewody Małopolskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

10.12 w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu został rozegrany XXV Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej o Puchar Biskupa Sosnowieckiego, Wojewody Małopolskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Zgłosiło się 59 zawodników z 16 dekanatów, którzy startowali w 4 kategoriach indywidualnych. Dodatkowo punkty zdobyte przez poszczególnych zawodników sumowano w klasyfikacji zespołowej, aby wyłonić najlepszy dekanat. W tym roku puchar dla najlepszego dekanatu zdobyli zawodnicy z Św. Trójcy w Będzinie (153 pkt), II miejsce Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu (144 pkt), III miejsce NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (128 pkt).

Zawody ministrantów zostały rozegrane systemem pucharowym do dwóch przegranych spotkań. W kategorii duchownych grano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy kategorii indywidualnych otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W kategorii „ministrant” zwyciężył Jakub Cisowski (dekanat Św. Franciszka z Asyżu w Łazach), w kategorii „lektor młodszy” najlepszy okazał się Szymon Kot (dekanat Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu), w kategorii „lektor starszy” na najwyższym stopniu podium stanął Adrian Pietrzak (dekanat Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu), a w kategorii „duchownych” zwyciężył Ks. Artur Seweryn (dekanat NMP Wspomożycielki Wiernych w Jaroszowcu).