FERIE Z MOSiR’em 2023

Dzieci prezentują nagrody i dyplomy uczestnictwa w zajęciach Ferie z MOSiR'em 2023

Ferie zimowe z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu dobiegły końca. W tym czasie zorganizowano prawie 100 godzin ruchu i zabawy dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Olkusz. W programie aktywności sportowo-rekreacyjnych znalazły się zajęcia cykliczne, takie jak: nauka i doskonalenie pływania (zorganizowane na krytej pływalni przy ZSPI nr 1), akademia karate i samoobrony, szkółka tenisa ziemnego, trening piłki nożnej, animacje sportowe oraz turnieje tenisa stołowego.

Dzieci grają w tenisa ziemnego w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu

Zajęcia były prowadzone przez doświadczonych instruktorów: „ABC tenisa ziemnego” prowadził pan Rafał Krawczyk, naukę pływania pan Grzegorz Suprun, trening piłki nożnej – Olkuski Klub Sportowy „Słowik”, akademię karate i samoobrony – klub „Kyokushin Karate” z Bukowna, a turnieje tenisa stołowego były rozgrywane pod okiem trenerów i zawodników LKS „Kłos” Olkusz. Pozostałe zajęcia przeprowadzili pracownicy MOSiR w Olkuszu.

Dzieci grają w tenisa stołowego

„Animacje sportowe” dla najmłodszych odbyły się w cyklu 7 spotkań, a na każdym z nich organizatorzy zaproponowali wiele zabaw i gier indywidualnych oraz drużynowych, a także konkurencje sportowe, w których uczestnicy zdobywali punkty. Dzieci wzięły udział m.in. w zawodach „łowienia rybek”, „zbierania grzybków”, „przeciągania hula-hop z piłką”, pokonywania różnorodnych torów przeszkód, turnieju rzutów krążkami hokejowymi i woreczkami do celu oraz grze w „kolorową układankę”. Zajęcia odbywały się na sali treningowej jak i głównej, gdzie było wystarczająco dużo miejsca na grę w piłkę nożną, zbijaka, wyścigi w rzędach, slalomy, sztafety itd. Bez względu na miejsce zajęte w klasyfikacji generalnej, każde dziecko otrzymało nagrodę rzeczową za czynne uczestnictwo.

Dzieci bawią się podczas animacji sportowych

Ogółem przez dwa tygodnie „Ferii z MOSiR-em 2023”, z różnych form aktywności skorzystało ponad 700 uczestników. Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.

Na zakończenie zajęć uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Najlepsi zawodnicy w cyklu turniejów tenisa stołowego, poza dyplomami otrzymali medale i nagrody w postaci sprzętu sportowego. W „Animacjach sportowych” rozdano nagrody wszystkim biorącym udział w klasyfikacji generalnej. Uczestnikom „Akademii karate i samoobrony” miłą niespodziankę sprawiła firma Plexiled.pl z Olkusza, która ufundowała pamiątkowe medale.

Dzieci prezentują dyplomy za uczestnictwo w XXVIII Akademii karate i samoobrony

Pozostałe trofea, nagrody i słodycze zapewnił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

„Ferie z MOSiR`em 2023” zostały przygotowane wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1, klubem Kyokushin Karate, OKS „Słowik” i sekcją tenisa stołowego LKS „Kłos” Olkusz.

Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach i już teraz zapraszamy na „Wakacje z MOSiR`em”.