III WTK Juniorów oraz Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym

Zawodnik serwuje w tenisie stołowym

18 i 19.02.2023 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu odbyły się zawody w tenisie stołowym. W sobotę 18 lutego przy stołach spotkali się juniorzy podczas III serii Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego. W zawodach wystartowało łącznie 72 zawodników. Zawody zostały przeprowadzone systemem bezpośredniej eliminacji z turniejem pocieszenia, a pojedynki rozgrywane były do trzech wygranych setów. Najlepsza wśród juniorek okazała się Izabela Perz (UKS Gryf Gdów), a wśród juniorów Wiktor Klag (KS Gorce Nowy Targ). Oboje otrzymali prawo udziału w Grand Prix Polski (GPP). Za zajęcie miejsc na podium uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Wyniki III WTK Juniorek i Juniorów

W niedzielę 19 lutego odbyły się 91. Indywidualne Mistrzostwa Województwa Seniorów. Zawody zostały rozegrane w grze pojedynczej  –  singiel oraz podwójnej – debel i mikst. Mistrzowskie tytuły w poszczególnych konkurencjach wywalczyli: gra pojedyncza seniorek – Natalia Gajewska (KS Bronowianka Kraków), gra pojedyncza seniorów – Artur Białek (UKS Olesno), gra podwójna seniorek – Zuzanna Syrda i Matylda Hadryś (KS Bronowianka Kraków), gra podwójna seniorów – Daniel Lis i Rafał Tatarczuch (UKS Olesno), gra podwójna mieszana – Natalia Gajewska i Artur Białek (UKS Olesno oraz KS Bronowianka Kraków).

Organizatorem turniejów był Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego we współpracy z sekcją tenisa stołowego LKS „Kłos” Olkusz i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.