Rodzinne Rozgrywki Sportowe – II Runda

Grupowe zdjęcie uczestników Rodzinnych Rozgrywek Sportowych

12.03 w II rundzie „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych” wzięło udział 11 drużyn, składających się z dzieci i rodziców. Zespoły rywalizowały w podziale na 3 kategorie wiekowe: Przedszkole, Szkoły Podstawowe kl. I-III i kl. IV-VI. Rodziny zmierzyły się w mini turnieju piłki ręcznej i na dwóch sprawnościowych torach przeszkód.

Mecze piłki ręcznej rozegrano systemem „każdy z każdym”, na uproszczonych zasadach, m.in. dzieci nie musiały kozłować, nie liczono „kroków” i zaliczano tylko bramki zdobyte przez dzieci. Jeśli mecz kończył się remisem o zwycięstwie decydowały rzuty karne.

W turnieju przedszkolaków (4 drużyny) najlepszy okazał się Wojtuś Kardas z tatą. W kategorii dzieci ze szkół podstawowych kl. I-III (4 drużyny) wygrała rodzina Antosia Pasternaka, a w SP kl. IV-VI (3 drużyny) po heroicznym boju zwyciężyła Maja Kardas z mamą.

Pierwszym sprawnościowym zadaniem był tor przeszkód, który wspólnie pokonywały dzieci z rodzicami. Tor składał się z 4 sektorów, a w każdym z nich sportowe zadania, które wymagały nie tylko szybkości, ale również celności oraz dokładności wykonania poszczególnych elementów. Zimowym akcentem w jednym z sektorów było strącenie piłki tenisowej do bramki za pomocą krążka hokejowego. Konkurencję najszybciej wykonały drużyny Jakuba Pasternaka (w przedszkolakach), Mateusza Gawłowskiego (SP kl. I-III) i Dawida Jedynaka (SP kl. IV-VI).

Ostatnie punktowane zadanie także nawiązywało do zimy. „Bałwankom” zbudowanym z piłek lekarskich, należało włożyć czapki z „pomponami” z gumowych piłek, a następnie strącić „pompon” piłeczką tenisową, udającą „śnieżkę”. W tej konkurencji najlepsi to: Wojtuś Kardas (w przedszkolakach), Zofia Rejnowicz (SP kl. I-III) oraz Maja Kardas (SP kl. IV-VI).

Klasyfikacja w drugiej rundzie:

Przedszkolaki:

I m.  Wojtuś Kardas – 19 pkt

II m. Jakub Pasternak – 13 pkt

III m. Tosia Gaszczyk – 11 pkt

IV m. Szymon i Jakub Skiba – 5 pkt.

 

Dzieci ze szkół podstawowych klasy 1-3:

I m. Antoś Pasternak – 17 pkt

II m. Zofia Rejnowicz – 15 pkt

III m. Mateusz Gawłowski – 11 pkt

IV m. Wojciech Skiba – 5 pkt

 

Dzieci ze szkół podstawowych klasy 4-6:

I m. Maja Kardas – 16 pkt

II m. Dawid Jedynak – 12 pkt

III m. Weronika Jedynak – 8 pkt

 

Najlepsze rodziny z każdej kategorii otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Kolejne, ostatnie spotkanie, odbędzie się w maju 2023 r. Szczegółowe informacje zamieścimy na stronie i FB MOSiR oraz przekażemy smsami. Zapraszamy do udziału.