Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta

Uczestnicy Otwartego Turnieju Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta

26.03 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Wiejskiej 1a w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził „Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta”.

Turniej cieszy się bardzo dużą popularnością w środowisku siatkarskim ponieważ na zaproszenie organizatorów szybko odpowiedziało 20 drużyn, ale tylko 18 amatorskich zespołów mogło zagrać w turnieju (maksymalna liczba miejsc na jednodniowe zawody). Eliminacje rozegrano w 6 grupach, systemem „każdy z każdym”, równolegle na trzech boiskach. Niestety 2 drużyny musiały rozegrać tę fazę dla „sportu” bez możliwości awansu ze względu na wprowadzenie do gry zawodników zrzeszonych w klubach. Do dalszego etapu awansowało sześć drużyn, po jednym, najlepszym zespole z każdej grupy. Rozgrywki w grupach dalej toczyły się systemem „każdy z każdym”. Do ścisłego finału awansowały 4 zespoły. Zwycięzcy „Chemik Oświęcim” oraz „Globtroter” z Krakowa/Zawiercia rozegrali mecz o Puchar Srebrnego Miasta – 2:1 dla „Chemik Oświęcim” (25:17, 17:25, 15:8), a drużyny z drugich miejsc „Dream Team Podhale” z Nowego Targu oraz „VC Rozrywka” z Olkusza toczyły bój o trzecie miejsce na podium – 2:1 dla Dream Team Podhale (25:18, 18:25, 15:11).

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz pan Marcin Wiercioch i Dyrektor MOSiR w Olkuszu pan Jacek Bujas wręczyli trzem najlepszym drużynom puchary, medale, dyplomy i nagrody, natomiast czwarta drużyna otrzymała dyplom i nagrodę pocieszenia. Najlepszym zawodnikiem turnieju został kapitan drużyny „Chemik Oświęcim” Tomasz Kułaga.

Podczas turnieju zostało rozegranych 26 meczów, z których wiele kończyło się „tie-breakiem” (do 15 punktów) lub wynikiem 23-24 do 25 punktów (eliminacje rozgrywano do 25 pkt bez przewagi). Niewątpliwie wpływ na to miał bardzo wysoki i wyrównany poziom drużyn, które olkuskiej publiczności „zaserwowały” prawdziwą siatkarską ucztę.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie w składzie: Piotr Kruk, Krzysztof Płaziński, Krzysztof Karwowski i Grzegorz Walczyński.

Organizatorem turnieju i fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Klasyfikacja:

1 m – Chemik Oświęcim

2 m – Globtroter z Krakowa/Zawiercia

3 m – Dream Team Podhale z Nowego Targu

4 m – VC Rozrywka z Olkusza

Tabela Turniejowa