JUNIORKI MŁODSZE. 1/16 MP w Olkuszu!

Po Juniorkach, Olkusz ponownie będzie gospodarzem turnieju 1/16 Mistrzostw Polski, tym razem w kategorii Juniorek Młodszych. W dniach 31 marca – 2 kwietnia, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej 1a, cztery drużyny w tym SPR Olkusz powalczą o promocję do najlepszej szesnastki w kraju. Podopieczne Patrycji Głąbik od piątku do niedzieli zmierzą się z najlepszymi ekipami z województw pomorskiego, śląskiego oraz opolskiego. Awans do kolejnego etapu walki o krajowe medale zapewnią sobie dwa najlepsze zespoły.

SPR Olkusz, MLUKS Tułowice, SSPR Szczypiorniak Ustka oraz SPR Grunwald Ruda Śląska, to stawka Grupy B, zbliżających się turniejów inaugurujących zmagania Juniorek Młodszych na poziomie centralnym. Wśród 32 uczestników rywalizacji, Młode Lwice zaliczać się będą do jednego z najmłodszych zespołów w gronie kandydatów aspirujących do krajowego podium w sezonie 2022/2023.

W wyniku losowania w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce, olkuszanki otrzymały prawo pełnienia roli gospodyń jednego z ośmiu zaplanowanych na przełom marca i kwietnia turniejów. To samo losowanie sprawiło, że Młode Lwice swój debiut na ogólnopolskich parkietach w tej kategorii wiekowej rozpoczną od piątkowego starcia z trzecią drużyną na Śląsku w sezonie zasadniczym, a więc Grunwaldem Ruda Śląska. Także w piątek mistrz Opolszczyzny MLUKS Tułowice podejmie drugą siłę Pomorza, czyli Szczypiorniaka Ustka. Od 16:00 zaplanowano pojedynek Tułowice – Ustka, a dwie godziny później wystartuje wspomniana potyczka Olkusza z Rudą Śląską.

Drugiego dnia turnieju również odbędą się dwa spotkania. Najpierw o 11:00 Grunwald zmierzy się z Tułowicami, natomiast od 13:00 na boisku o punkty do tabeli powalczą ekipy Olkusza i Ustki. W niedzielę zakończenie zmagań w Grupie B. Na 10:00 wyznaczono początek boju Grunwaldu ze Szczypiorniakiem, a w samo południe rozpocznie się rywalizacja na linii Olkusz – Tułowice.

Czterech chętnych, a miejsc w grupie TOP 16 tylko dwa, tak więc każde spotkanie będzie miało ogromne znaczenie. Margines błędu niewielki, a oczekiwania wszystkich uczestników sięgające następnego etapu. SPR Olkusz jako Mistrz Małopolski przystąpi do gry w składzie łączącym w sobie dwie drużyny, jakie do niedawna rywalizowały jeszcze o prymat w lidze wojewódzkiej. Tak więc najlepsze w małopolskiej stawce Lwiątka z roczników 2008 i 2009, w trakcie nadchodzącego turnieju zostaną wsparte zawodniczkami z wiodącego rocznika 2006 i 2007. Do zespołu dołączy też ucząca się na co dzień w płockiej Szkole Mistrzostwa Sportowego Zuzanna Krupa.

Znamy już nie tylko rywali olkuszanek, ale także obsadę sędziowską turnieju 1/16 MP w Olkuszu. Skład arbitrów tworzą: Aleksandra Wojdyła, Piotr Grabarczyk, Bartosz Osobiński oraz Miłosz Rutecki. Delegatem z ramienia ZPRP przez cały trzydniowy turniej będzie natomiast Olgierd Sikora.

Oficjalny plakat z terminarzem gier prezentujemy poniżej.

Źródło: www.sprolkusz.pl