Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2023

W środę 12 kwietnia, w Olkuszu odbył się coroczny Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W teście wiedzy oraz w części praktycznej konkursu, polegającej na pokonaniu toru przeszkód w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej 1a, udział wzięło ponad 40 uczniów szkół podstawowych z całego powiatu olkuskiego. Uczestnicy zmagań oprócz wiedzy teoretycznej oraz jazdy na rowerze zmierzyli się w konkurencji udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym roku powiat olkuski na wojewódzkim 44 Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym reprezentować będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Jak co roku uczestnicy będą musieli wykazać się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego, jazdą rowerem po miasteczku ruchu drogowego, umiejętnością jazdy po torze przeszkód oraz wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do powiatowego konkursu zgłosiło się 13 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu. Część teoretyczna- jak co roku, odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu a część praktyczna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Turniej rozpoczął się o godzinie 9. Uczestnicy przystąpili do pisania testów wiedzy. Potem zmagania przeniosły się na teren ośrodka sportowego, gdzie uczniowie reprezentowali swoje umiejętności praktyczne pokonując tor przeszkód. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się również konkurencja z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprzyjaźnieni ratownicy medyczni z Nowego Szpitala w Olkuszu Karolina Jedynak, Mateusz Jedynak i Mariusz Krawczyk, egzaminowali uczniów z wiedzy i praktycznych umiejętności. Zadaniem uczniów było udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, gdzie drużyny z zachowaniem bezpieczeństwa zaopatrywały rany poszkodowanym. Po raz kolejny w scence występowali pozoranci: Dawid i Weronika Jedynak, którzy dzielnie wcielili się w swoje role.

Wszystkim uczestnikom: uczniom oraz nauczycielom, serdecznie dziękujemy za udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Za przygotowanie i wielkie poświęcenie dziękujemy Pani Dyrektor Justynie Banyś i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 5, Panu Dyrektorowi MOSiR Jackowi Bujasowi i pracownikom MOSiR, Prezesowi Nowego Szpitala w Olkuszu Norbertowi Kubańskiemu, ratownikom medycznym Karolinie Jedynak, Mateuszowi Jedynakowi i Mariuszowi Krawczykowi oraz pozorantom Weronice i Dawidowi za współorganizowanie tego konkursu.

Najlepszą drużyną w powiecie olkuskim (grupa I w wieku 10-12 lat, rocznik 2010 i młodsi) okazali się być:
I miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu,
II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu,
III miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bydlinie.

Grupa starsza:
I miejsce to, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu.
II miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Żuradzie,
III miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Gołaczewach.

Laureatom konkursu powiatowego– drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 9 i 10 maja 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach – powiat bocheński.

Źródło: KPP Olkusz