Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie – biegi przełajowe

W środę 26 kwietnia, na terenie Parku Rekreacyjno – Krajobrazowego „Silver Park” przy ulicy Głowackiego, z ramienia Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki przy współorganizacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Klubu Sportowego Olkusz, odbędą się zawody w biegach przełajowych pn. Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży szkolnej, a przynależność klubowa nie jest wymagana. Na trasy liczące 800 i 1000 metrów, od godziny 11:00 wybiegną uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: U12 i U14.

Nadchodzące zmagania mają na celu popularyzację biegów przełajowych wśród dzieci, promocję zdrowego i aktywnego stylu życia oraz postaw patriotycznych i prospołecznych. Prawo startu mają dziewczynki i chłopcy w dwóch kategoriach do 12 i do 14 lat, posiadający stosowną zgodę rodziców / prawnych opiekunów. Olkuskie zawody będą eliminacjami do rywalizacji finałowej. Awans do kolejnego etapu uzyskają zawodniczki i zawodnicy, którzy w swoich grupach startowych zajmą miejsca 1-6. Dla tych, którzy staną na podium przewidziano medale, a wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pakiet startowy, czyli numer startowy, okolicznościową koszulkę oraz worko-plecak.

W każdej z kategorii wiekowych obowiązują limity zawodników:
DZIEWCZĘTA U12 (10-11 lat): 800 metrów (limit zgłoszeń: 60);
CHŁOPCY U12 (10-11 lat): 800 metrów (limit zgłoszeń: 60);
DZIEWCZĘTA U14 (12-13 lat): 1000 metrów (limit zgłoszeń: 65);
CHŁOPCY U14 (12-13 lat): 1000 metrów (limit zgłoszeń: 65).

Zgłoszeń do zawodów można dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną przez stronę dostartu.pl. Stosowny link znajduje się TUTAJ. Termin zgłoszeń mija 25 kwietnia, tj. we wtorek o godz. 14:00. Każdy z uczestników przed startem powinien dostarczyć do biura zawodów wypełniony druk zgody rodzica: LNO_2023_zgoda_rodzica.

Kierownictwo nad zawodami: Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Organizator: Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, Klub Sportowy Olkusz.

Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.