XII Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków

W piątek 28 kwietnia, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, odbyła się XII Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem: „Jestem silny, zdrowy, do zawodów gotowy”. Do sportowej rywalizacji w szesnastu różnych konkurencjach przystąpiło jedenaście barwnych reprezentacji, z których ostatecznie po bardzo wyrównanym boju najlepsze okazało się Przedszkole Nr 13 w Olkuszu. 

Całe podium było miejskie, bowiem kolejne pozycje zajęły drużyny Przedszkoli nr 4 i 9. „Dziewiątka” pełniąca rolę głównego organizatora i gospodarza zmagań, kwestię najniższego stopnia podium rozstrzygnęła dopiero po dogrywce w przeciąganiu liny, w której okazała się lepsza od przedszkolaków z Żurady. Klasyfikacja końcowa i tak była właściwie symboliczna, ponieważ wszystkie zespoły zostały nagrodzone okolicznościowymi medalami, a w trakcie ceremonii dekoracji otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla placówek, które reprezentowały.

W spartakiadzie, łącznie udział wzięło jedenaście przedszkoli, a szesnastoosobowe ekipy miały do pokonania „tor przeszkód” złożony z szesnastu różnych zadań sprawnościowych, w których liczyły się spryt, precyzja i szybkość. Wśród konkurencji niedawnych zmagań znalazły się m.in.: biegacz, poszukiwacz skarbów, slalomowiec, mistrz oddechu, siewca, koszykarz czy linoskoczek. Każde z zadań do wykonania było punktowane, a te zespoły, które w końcowym rozrachunku zdobyły największą ilość oczek, zapewniły sobie miejsca w ścisłej czołówce tegorocznej rywalizacji.

Jak zawsze impreza miała swoją odpowiednią oprawę. Spartakiadę otworzył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Marcin Wiercioch, a wśród zaproszonych gości nie zabrakło Dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji Izabeli Mosur, Przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Wojciecha Ozdoby, Dyrektora MOSiR w Olkuszu Jacka Bujasa, Dyrektorów ZSPI nr 1 Tomasza Tomsi i Marcina Bujasa, a także przewodniczących miejskich osiedli. Przedszkolaki jeszcze przed startem sportowych zmagań złożyły ślubowanie, a z głośników wybrzmiał hymn olimpijski, natomiast na koniec, laureatom trzech pierwszych miejsc „we are the chamions” wyśpiewała legendarna formacja Queen.

Zgodnie z założeniami, piątkowa spartakiada była dla jej uczestników nie tylko świetną zabawą, ale i możliwością integracji całego przedszkolnego środowiska. Organizatorami wydarzenia byli: Przedszkole Integracyjne Nr 9 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym Nr 1 w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, a rolę współorganizatora pełniło Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”. Honorowy Patronat nad XII Spartakiadą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, który dodatkowo ufundował nagrody w postaci zabawek dla przedszkoli. Partnerami zawodów i fundatorami nagród oraz słodkiego poczęstunku byli: MOSiR w Olkuszu, Zarządy Osiedli – Młodych, Pakuska i Słowiki, a także Firma Marlibo-Medica. Nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu wszystkich konkurencji okazali wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu.

Kolejność na podium: 1. Przedszkole Nr 13 w Olkuszu, 2. Przedszkole Nr 4 w Olkuszu, 3. Przedszkole Integracyjne Nr 9 w Olkuszu.

Kolejna, XIII Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków za rok!

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.