Indywidualne Mistrzostwa Małopolski Młodzików w tenisie stołowym

7 maja w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa młodziczek i młodzików w tenisie stołowym. Złote medale przy stołach wywalczyli: wśród dziewcząt Zuzanna Piekarczyk, zawodniczka Skawy Wadowice, a wśród chłopców Jan Mrugała z KS Gorce Nowy Targ. W grach podwójnych zwyciężyli natomiast Zuzanna Piekarczyk (Skawa Wadowice) w parze z Natalią Bartoszko (KS Bronowianka Kraków) oraz Jan Mrugała (Gorce Nowy Targ) w duecie z Jakubem Tureckim (UKS Gryf Gdów).

W minioną niedzielę Olkusz ponownie stał się ważnym punktem na tenisowej mapie weekendowych wydarzeń, bowiem to właśnie w Srebrnym Mieście odbyły się zawody o wojewódzki prymat w gronie Młodziczek i Młodzików, czyli zawodniczek i zawodników urodzonych w roku 2010 i młodszych. Kandydatów do mistrzowskiego tytułu było znacznie więcej niż miejsc na podium. W żeńskiej grupie do rywalizacji przystąpiło 29 dziewcząt, a jeszcze większe grono pretendentów do „złota” tworzyli chłopcy, których przy Wiejskiej 1a zjawiło się 44.

Po trzech rundach eliminacyjnych wyłoniono indywidualnych uczestników ćwierćfinałów, którzy między sobą rozstrzygnęli kwestię końcowej klasyfikacji. W grupie dziewcząt, w najważniejszym meczu mistrzostw Zuzanna Piekarczyk z wadowickiej Skawy, bez straty seta pokonała swoją rówieśniczkę, grającą w barwach Bronowianki Kraków Natalię Bartoszko. W gronie chłopców, w finałowym pojedynku doszło do czterosetowego starcia, które z pary Jan Mrugała – Jakub Turecki na swoją korzyść rozstrzygnął ten pierwszy, reprezentujący klub z Nowego Targu.

Oprócz indywidualnych Mistrzów Małopolski, w niedzielę poznaliśmy także najlepszych deblistów. Finałowa potyczka w żeńskich duetach miała bardzo wyrównany przebieg. Ostatecznie Zuzanna Piekarczyk z Natalią Bartoszko 3:2 pokonały Klaudię i Oliwię Haba, sięgając po wojewódzki triumf. Wśród chłopców Jan Mrugała i Jakub Turecki w meczu o złote medale nie dali szans parze Nikodem Nagel – Mikołaj Pilch, wygrywając pewnie 3:0.

Wśród 73 uczestników niedzielnych Mistrzostw Małopolski, piątka tenisistów stołowych reprezentowała Srebrne Miasto w barwach olkuskiego Kłosa. Byli to: Marta Czerniak, Natalia Kuta, Nadia Sputo, Oskar Jampich oraz Jakub Jałowiec.

Organizatorem zawodów był Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Współpraca: MOSiR w Olkuszu oraz LKS „Kłos” Olkusz.

Fot. KOZTS