44. Grand Prix Małopolski w boksie

W najbliższą sobotę 13 maja w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, rozpocznie się 44. Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w boksie. Przy Wiejskiej 1a w ringu spotkają się pięściarze z pięciu różnych kategorii wiekowych – od U-12 aż po seniorów. Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika.

Srebrne Miasto ponownie znalazło się w gronie gospodarzy zawodów zaliczanych do całego cyklu Grand Prix. Co więcej, w Olkuszu nastąpi inauguracja tegorocznych bokserskich zmagań, które w następnych tygodniach przeniosą się w inne zakątki województwa: Skawiny, Brzeska, Kęt i Krakowa. 44. edycję Grand Prix Małopolski zakończy grudniowy turniej MTB o Złotą Rękawicę.

W sobotę o pierwsze punkty do ogólnej klasyfikacji powalczą zawodnicy w różnym wieku. Najmłodsi z bokserzy będą mieli po 12 lat, a kolejne kategorie wiekowe stworzą: Młodzicy, Kadeci, Juniorzy oraz Seniorzy. Maksymalna ilość walk podczas jednego cyklu MGPM – 50. Zawody rozgrywane są zgodnie z obowiązującymi Regulaminami Polskiego Związku Bokserskiego, a z racji imprezy o randze międzynarodowej, w turniejach brać mogą również pięściarze z zagranicy.

W każdej kategorii wagowej ocenia się zawodników według następującego klucza: 3 punkty – zwycięzca walki oraz 1 punkt – przegrany. Zawodnik musi stoczyć 4 walki w jednej kategorii wagowej, aby być sklasyfikowanym w punktacji generalnej. Oprócz zmagań indywidualnych podczas Małopolskiego GP w boksie, prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa, do której zaliczać się będą punkty zdobywane przez wszystkich zawodników startujących z danego klubu.

Początek rywalizacji w ringu 13 maja w samo południe. Wstęp na trybuny wolny. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły oraz końcowe listy uczestników zmagań dostępne będą na stronie: https://www.facebook.com/boks.mzb

Organizatorzy turnieju inauguracyjnego 44. Grand Prix Małopolski w boksie: Małopolski Związek Bokserski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.