Międzynarodowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

W sobotę 20 maja na boisku ze sztuczną nawierzchnią Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego „Czarna Góra” w Olkuszu, odbędzie się międzynarodowy turniej piłkarski z udziałem blisko 30 drużyn, reprezentujących sześć województw i czeską Ostrawę. Rywalizacja toczyć się będzie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika.

Takiego turnieju piłki nożnej dla młodych adeptów futbolu na zrewitalizowanym obiekcie w Parku „Czarna Góra” jeszcze nie było. W sobotni poranek do gry przystąpią drużyny złożone z zawodników urodzonych w 2016 roku. Wśród uczestników zmagań, których głównym organizatorem przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu jest Olkuski Klub Sportowy „Słowik”, oprócz gospodarzy zobaczymy m.in.: Wisłę Kraków, Zagłębie Sosnowiec, Stal Rzeszów, GKS Katowice, Stal Mielec Puszczę Niepołomice, Skrę Częstochowa, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, czy Game Sport Wrocław. Do tego czeską piłkę reprezentować będzie Banik Ostrawa. Łącznie, w trzech turniejowych turach zaprezentuje się 29 ekip, które zagrają systemem „każdy z każdym” na pięciu boiskach jednocześnie.

Premierowe zmagania zaplanowano na godz. 8:30. Druga turniejowa tura od 11:00, a sesja popołudniowa rozpocznie się o 14:00. Wszyscy rywalizować będą o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika. O podobne trofeum gra będzie się toczyć również przy okazji kolejnych piłkarskich eventów datowanych na 3 i 11 czerwca bieżącego roku, jednak to właśnie wydarzenie z 20 maja pod względem ilości i jakości sportowej przeciwników zapowiada się najciekawiej.