Finał Rodzinnych Rozgrywek Sportowych

13. edycja Rodzinnych Rozgrywek Sportowych dobiegła końca. W niedzielę, 21 maja w Silver Parku przy ul. Głowackiego odbyła się trzecia, ostatnia runda familijnych zmagań, podczas której dwuosobowe drużyny rywalizowały na trasie biegu przełajowego połączonego z jazdą na rowerze oraz w czterech konkurencjach zręcznościowych.

Piękna pogoda sprzyjała aktywności fizycznej. Na wytyczoną trasę najpierw wybiegły, a następnie wyjechały rodzinne zespoły w trzech kategoriach wiekowych. Wśród przedszkolaków najlepiej z zadaniem poradzili sobie Piotr z Joanną Rejnowicz, natomiast w starszych kategoriach z najlepszymi czasami finiszowali: Zofia i Kamil Rejnowicz – klasy I-III szkoły podstawowe oraz Maja z Darią Kardas – klasy IV-VI szkoły podstawowe.

Po zakończeniu części sprawnościowej, nadszedł czas na konkurencje zręcznościowe, gdzie oprócz sprytu i siły koncentracji przydatne było sprawne oko. Rodzinne drużyny zagrały w bule i krokieta, a także celowały – lotkami do „trójkąta” oraz woreczkami w strefy punktowe. Tutaj wśród przedszkolaków równych sobie nie mieli Emilia i Karol Piętka. W młodszej, szkolnej kategorii tym razem lepsza od konkurencji okazała się rodzina Pasternaków – Antek z tatą Damianem, a w gronie klas IV-VI ponownie triumfowała Maja z Darią Kardas.

Po podliczeniu punktów za obie części niedzielnych zmagań, poznaliśmy triumfatorów trzeciej, ostatniej rundy Rodzinnych Rozgrywek Sportowych. Kategorię przedszkoli wygrali Emilia z Karolem Piętka, którzy po nieco słabszym czasie uzyskanym na trasie biegowo-rowerowej, w drugiej części rywalizacji, z nawiązką odrobili straty do czołówki. W szkołach podstawowych w klasach I-III mieliśmy remis. Na najwyższym stopniu podium stanęły dwie rodziny – Państwo Rejnowiczowie oraz Pasternakowie, natomiast w stawce drużyn IV-VI zwyciężyła rodzina Kardasów.

– Z jednej strony rywalizujemy, ale z drugiej dobrze się bawimy. I o to właśnie w tych zmaganiach chodzi. Widzimy, że ten projekt ma potencjał, dlatego już teraz zapraszam Państwa jesienią, na czternastą z kolei edycję naszych rodzinnych rozgrywek – mówił tuż przed ceremonią dekoracji Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Jacek Bujas.

Na podium stanęli co prawda najlepsi, ale pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe odebrali wszyscy uczestnicy.

Na zakończenie podsumowaliśmy również cały cykl spotkań w sezonie 2022/2023. Gwarantem klasyfikacji była obecność przynajmniej na dwóch rundach, a laureatami zostały rodziny z największą ilością punktów uzyskanych od października do maja. W gronie przedszkolaków największy puchar odebrał Wojtek Kardas z tatą Krzysztofem, a w kategoriach szkolnych mistrzami okazali się: Zosia Rejnowicz z tatą Kamilem (klasy I-III) oraz Maja Kardas z ciocią Darią (klasy IV-VI).

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za obecność. Wracamy jesienią!

KOMPLET WYNIKÓW

Galeria zdjęć z finałowej rundy RRS dostępna jest TUTAJ.