XIII Memoriał Juliana Kazibuta – Dzień 1

W czwartek 25 maja, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, rozpoczęła się XIII edycja Memoriału Juliana Kazibuta w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Pierwszego dnia na parkiecie spotkały się żeńskie drużyny reprezentujące szkoły średnie z terenu gminy Olkusz.

Tytuł sprzed roku obroniły szczypiornistki IV Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce dla Zespołu Szkół Nr 4, a podium uzupełniły uczennice II Liceum Ogólnokształcącego.

W rywalizacji udział wzięły cztery zespoły, które zagrały systemem „każdy z każdym”. Dominacja na boisku IV LO nie podlegała dyskusji. Podopieczne Katarzyny Polak, pewnie wygrały wszystkie turniejowe mecze, imprezę kończąc z kompletem punktów.

Najlepszą strzelczynią z 17 golami na koncie została Pamela Sawicka z ZS Nr 4. Tytuł najlepszej zawodniczki trafił do Amelii Basary z IV LO, natomiast MVP wśród bramkarek uznano Izabelę Łukasiewicz z II LO.

Ceremonię dekoracji, w trakcie której nagrodzone zostaną wszystkie najlepsze zespoły ze szkół podstawowych i średnich, zaplanowano na 7 czerwca br. przed startem Spartakiady Dzieci i Młodzieży. Jutro, czyli w piątek 26 maja w ramach Memoriału zagrają chłopcy ze szkół ponadpodstawowych, natomiast na początku przyszłego tygodnia – w poniedziałek i wtorek, do gry przystąpią uczniowie podstawówek. 29 maja na parkiecie zobaczymy chłopców, a następnego dnia dziewczynki.

Galeria zdjęć z pierwszego dnia Memoriału znajduje się TUTAJ.

Komplet wyników:
II LO – ZS Nr 3 10:1
ZS 4 – IV LO 4:10
II LO – ZS 4 4:8
ZS 3 – IV LO 0:18
II LO – IV LO 4:11
ZS 3 – ZS 4 5:15

Klasyfikacja końcowa:
1. IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
2. Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu
3. II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
4. Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu

Organizatorami XIII Memoriału Juliana Kazibuta są Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.