VII RODZINNY RAJD ROWEROWY

Uczestnicy startujący spod dmuchanej bramy podczas 7 rodzinnego rajdu rowerowego

04.05 Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic byli organizatorami VII Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Olkuskich Szlakach Rowerowych.

Na miejsce startu przybyło 112 miłośników turystyki rowerowej. Uczestnicy mieli do wyboru małą (ok. 6 km) i dużą pętlę (ok. 15 km), lecz wszyscy zgodnie postanowili wyruszyć na dłuższą przygodę. Trasą VII Rodzinnego Rajdu Rowerowego był czarny szlak Kordonów Granicznych oraz krótki odcinek zielonego szlaku w kierunku Lgoty. W czasie postojów Pan Ryszard Lasoń opowiadał ciekawostki dotyczące historii Niesułowic.

Zakończenie rajdu odbyło się w punkcie wypoczynkowym w Niesułowicach, gdzie na rowerzystów czekał gorący posiłek. Wszystkie dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w rajdzie oraz słodką niespodziankę.

To był pierwszy rajd rowerowy w tym roku, który dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Serdecznie zapraszamy na kolejne rajdy, które odbędą się 28 czerwca w Żuradzie oraz we wrześniu w Rabsztynie. Wszystkim uczestnikom, którzy wezmą udział w trzech rodzinnych rajdach po Olkuskich Szlakach Rowerowych gwarantujemy nagrody rzeczowe.

Dziękujemy uczestnikom oraz instytucjom, które udzieliły nam pomocy,  w szczególności właścicielom firmy Metal Spec Salon Rowerowy, Olkusz ul. Górnicza 10.

Na trasie rajdu opiekę medyczną zapewniali ratownicy na rowerach z Grupy Ratowników R1 z Bukowna.

Patronami medialnymi byli Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.