Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików i Kadetów w tenisie stołowym

28 kwietnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików i Kadetów w tenisie stołowym. Turniej wyłoni drużynowych mistrzów wśród dziewcząt i chłopców w województwie, którzy otrzymają prawo udziału w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W zawodach mogą brać udział tenisiści posiadający licencję PZTS. Za zajęcie miejsc na podium drużyny otrzymają pamiątkowe puchary, dyplomy i medale dla każdego zawodnika w zespole.

W zależności od ilości zgłoszeń zawody zostaną przeprowadzone systemem bezpośredniej eliminacji z turniejem pocieszenia albo grupowym, pojedynki do 3 wygranych setów. Do losowania obowiązuje lista rankingowa po III serii WTK/GPP w sezonie 2023/2024 w odpowiedniej kategorii wiekowej.

Organizatorem Mistrzostw jest Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego we współpracy z sekcją tenisa stołowego LKS „Kłos” Olkusz i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Harmonogram rozgrywek:

09:00 – rozgrzewka,

09:45 – otwarcie turnieju,

10:00 – rozpoczęcie gier.

Szczegółowe informacje znajdują się w komunikacie organizacyjnym Drużynowych Mistrzostw Województwa Młodzików i Kadetów.