Olkuski Rodzinny Rajd Rowerowy

Plakat promujący Olkuski Rodzinny Rajd Rowerowy

W środę 1 maja, a więc na rozpoczęcie przedłużonego majowego weekendu, o godz. 10:30 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza na Olkuski Rodzinny Rajd Rowerowy. Uczestnicy spotkają się na płycie olkuskiego Rynku, skąd ulicami miasta pokonają tegoroczną trasę liczącą 16 kilometrów. Będzie to typowo uliczny rajd, podczas którego o bezpieczeństwo uczestników zadbają służby mundurowe.

1 maja bez względu na pogodę uczestnicy ORRR pokonają trasę wedle planu: start z Rynku – Floriańska – Górnicza – Mickiewicza – Sławkowska – Hutnicza – Gwarecka – Powstańców Śląskich – Budowlanych – Kantego – Szpitalna – 29 Listopada (wiadukt) – Parkowa – Mazaniec – Kamyk – Czarnogórska – Park OSW „Czarna Góra” (przejazd alejką pieszo-rowerową) – Piłsudskiego – Krótka – Skwer – Dworska – Curie-Skłodowskiej – Biema – Sosnowa – ścieżka pieszo-rowerowa w Dolince – Baczyńskiego – Orzeszkowej – Jana Pawła II – Legionów Polskich – Armii Krajowej – Osiecka – Aleja 1000-lecia – Dworska – Curie-Skłodowskiej – kładka nad torami – Na Skarpie – K.K. Wielkiego – Słowackiego – Francesco Nullo – Kościuszki – Górnicza – Mickiewicza – Szpitalna – Basztowa – meta w Rynku.

Nad sprawnym i bezpiecznym przejazdem rodzinnego peletonu, od startu do mety, czuwać będą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu oraz strażnicy miejscy z Olkusza.

Zakończenie rajdu, poczęstunek i rozdanie nagród przewidujemy na godz. 13:00.

– Do udziału w wydarzeniu zachęcamy całe rodziny, które będą mogły pokonać na dwóch kółkach miejską trasę liczącą około 16 km. Będzie to premierowy rajd otwierający sezon rowerowy. Zapraszamy na wspólną, rowerową majówkę! – mówi Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Jacek Bujas.

Udział w rajdzie jest oczywiście bezpłatny, mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy posiadają sprawny i przepisowo wyposażony rower. Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców oraz Regulamin znajduje się poniżej.

Na rajd zgłoszenia udziału można dokonać do 30.04.2024 r. poprzez formularz on-line dostępny poniżej lub telefonicznie (32 649 44 88, 600 048 721). Osoby, które nie zdążą zgłosić się na rajd w powyższym terminie lub zdecydują się na udział w ostatniej chwili, mogą dokonać zgłoszenia 01.05.2024 r. w godz. 9:00 – 10:00 w biurze rajdu zlokalizowanym na płycie olkuskiego Rynku.

Współpraca: KPP Olkusz, OSP Olkusz, Straż Miejska Olkusz i Rower „Lubię Go!”.

Sponsorzy: Sklep Rowerowy Bike Atelier – Olkusz, ul. Sławkowska 2, Salon Rowerowy Metal Spec – Olkusz, ul. Górnicza 10, Fiber, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu.

Formularz zgłoszeniowy on-line

Trasa rajdu

Regulamin

Wzór zgody rodzica/opiekuna dla osoby niepełnoletniej