FERIE Z MOSiR-em 2015

Dzieci rzucają ringo do celu podczas Ferii z MOSiR-em 2015

Oferta tegorocznych ferii zimowych przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młodzież, spędzająca ferie w Olkuszu licznie brała udział w zabawach, turniejach, zawodach i zajęciach sportowych.
Już w pierwszy poniedziałek 16 lutego 14 drużyn – prawie 90 gimnazjalistów przyszło do Hali Sportowo-Widowiskowej, by zagrać w Turnieju Halowej Piłki Nożnej.

Poza turniejami i zawodami sportowymi odbywały się zajęcia fitness, karate i samoobrony, szkółki piłkarskiej, treningi z tenisa stołowego oraz tenisa ziemnego. Dla najmłodszych aż 4-krotnie były organizowane gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W czasie zajęć każde dziecko mogło poczuć się zwycięzcą otrzymując pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę.

Grupy dzieci i młodzieży aktywnie spędzały czas wolny na krytej pływalni przy ZSPI nr 1 w Olkuszu, gdzie MOSiR zorganizował naukę i doskonalenie pływania. Dodatkowo dzieci w godzinach południowych i w weekendy mogły korzystać z basenu wykupując bilet za złotówkę.

Ogółem przez dwa tygodnie „Ferii z MOSiR-em”, z różnych form aktywności skorzystało 1361 uczestników. Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.

MOSiR Olkusz dziękuje za pomoc w organizacji ciekawych oraz atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży podczas Ferii 2015: Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu nr 1 w Olkuszu, Klubowi Kyokushin Karate z Bukowna, instruktorom i trenerom: Barbarze Swędzioł, Kamilowi Bajerowi, Agacie Bąchór, Jowicie Gajos- Niewiarze, Małgorzacie Panasiuk, Rafałowi Krawczykowi oraz Piotrowi Kubiczkowi. Opiekę medyczną podczas turniejów zapewniła Grupa Ratowników Medycznych R1 z Bukowna.

Najlepsi zawodnicy oraz drużyny biorące udział w turniejach i zawodach otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego i słodyczy, których fundatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski.

WYNIKI >>>