XI RODZINNY RAJD ROWEROWY

Zdjęcie grupowe rowerzystów oczekujących na start w 11 rodzinnym rajdzie rowerowym

20.09 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizował XI Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych podsumowujący sezon rowerowy 2015.

Z roku na rok coraz więcej osób uczestniczy w naszych rajdach. W tym wzięło udział 173 rowerzystów i 14 osobowa grupa Nordic Walking.

Trasa rajdu (ponad 18 km) prowadziła z Osieka czerwonym jurajskim szlakiem rowerowym Orlich Gniazd w kierunku Zawady I, a następnie pomarańczowym szlakiem konnym i krótkim odcinkiem zielonego szlaku turystycznego PTTK w kierunku Gorenic. Dalej przez Zawadę II i z powrotem do Osieka. Marsz Nordic Walking odbył się na krótszym, 8 km odcinku.

Start i zakończenie rajdu wraz z poczęstunkiem odbyły przy Szkole Podstawowej w Osieku. Tak jak w ubiegłym roku osoby, które uczestniczyły we wszystkich trzech rajdach organizowanych w tym sezonie przez MOSiR Olkusz, odebrały nagrody specjalne w postaci koszulek kolarskich. Osoby, którym udało się wziąć udział w 2 rajdach, odebrały nagrody w postaci sprzętu rowerowego i sportowego. Ci, którzy przyszli po raz pierwszy dostali mapki lub przewodniki po Olkuskich Szlakach Rowerowych.

Na rajdach dbamy o bezpieczeństwo rowerzystów, dlatego przed rajdem wszyscy uczestnicy otrzymali akcesoria odblaskowe. Dodatkowo dzięki wspólnej inicjatywie” Ekypy rower, lubię go!” oraz salonu rowerowego Metal Spec wszyscy mogli sprawdzić stan i wyregulować swoje jednoślady u profesjonalnych serwisantów.

To był ostatni rajd rowerowy w tym roku, który dostarczył wielu miłych doznań. Już teraz zapraszamy na kolejne imprezy wiosną przyszłego roku.

Wszystkim uczestnikom oraz instytucjom, które udzieliły nam pomocy składamy serdeczne podziękowania.