WIGILIA MIESZKAŃCÓW NA MAGICZNYM RYNKU

Zdjęcie mieszkańców Olkusza na Rynku podczas spotkania wigilijnego

18 grudnia w niedzielę olkuszanie spotkali się na Wigilii Mieszkańców na olkuskim rynku, na którą zaprosił burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Wspólne spotkanie w wyjątkowej w tym roku świątecznej scenerii było okazją do złożenia sobie życzeń, ale również do skosztowania świątecznych potraw, spotkania ze św. Mikołajem i jego reniferami, czy też zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Na osoby potrzebujące czekały paczki z jedzeniem. Była to niedziela pełna niezapomnianych wrażeń!

– Okres świąteczny to piękny czas – pełen radości, oczekiwania i okazywania sobie wzajemnie życzliwości. Spotkanie wigilijne na rynku było dla nas wszystkich okazją do wspólnego spędzenia czasu. Dla wszystkich mieszkańców – tych najmniejszych i tych nieco starszych – przygotowaliśmy moc atrakcji, które wprowadziły nas w klimat Bożego Narodzenia –– mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Program wigilii obejmował między innymi: bezpłatną degustację potraw świątecznych przygotowanych przez olkuskich restauratorów, kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez miejscowe stowarzyszenia i instytucje publiczne, występ Orkiestry Dętej oraz prezentacje artystyczne w wykonaniu zespołu wokalnego MOK Olkusz oraz Ogniska Muzycznego „DodiArt”, Chóru OUTW, a także uczniów ze szkół: SP 1 w Olkuszu, Gimnazjum nr 3, SP Sieniczno, SP Zederman, SP Zawada, SP Osiek.

Wyjątkowa atrakcja czekała na najmłodszych olkuszan. W tym roku po raz pierwszy do Olkusza zawitał saniami zaprzęgniętymi w renifery św. Mikołaj ze swoimi elfami. Dzieciaki miały możliwość odwiedzić zagrodę św. Mikołaja na olkuskim rynku robiąc sobie wspólne zdjęcia.

Podczas Wigilii były rozdawane żywe choinki ufundowane przez Nadleśnictwo Olkusz oraz prezenty przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Z kolei Komenda Hufca ZHP zadbała o światełko betlejemskie i ognisko przyjaźni.
Na najbardziej potrzebujących mieszkańców czekały paczki świąteczne, które udało się przygotować dzięki ogromnej ofiarności lokalnych firm.

Organizatorami Wigilii Mieszkańców na olkuskim Rynku byli: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z olkuskimi parafiami, firmami, stowarzyszeniami i instytucjami.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=744372175718626′ column=’3′]