Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta

Finaliści podczas Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta

13 i 14 stycznia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu zostały rozegrane eliminacje Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta 2018. O awans do ścisłego finału rywalizowały 32 drużyny, rozgrywając mecze w 8 grupach, grając 2 x 8 minut, systemem „każdy z każdym”.

Do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się następujące zespoły:

Drewniani Magicy, Olkusz – awans z grupy A,
MKS Skała, – awans z grupy B,
Vital-Med Jerzmanowice – awans z grupy C,
Prądnik Sułoszowa – awans z grupy D,
Rafia Klucze – awans z grupy E,
Nankatsu, Olkusz – awans z grupy F,
KS Olkusz – awans z grupy G,
AKS Grzybowice Zabrze – awans z grupy H,

21 stycznia w fazie finałowej 8 najlepszych drużyn rozegrało mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup i drużyny z II miejsc. Zacięty bój o awans do finału stoczyli Drewniani Magicy z Rafią Klucze. Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły pojedynek na korzyść „Magików”. W meczu o III miejsce Rafia Klucze po bardzo wyrównanej pierwszej połowie (1:0) pokonała młodych piłkarzy z drużyny Nankatsu 5:2. Finał z udziałem drużyn: KS Olkusz oraz Drewniani Magicy zakończył się zwycięstwem zespołu z olkuskiego klubu 2:0. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz medale. Wręczono również indywidualne wyróżnienia dla „Najlepszego Bramkarza” – Kamil Witmajer, „Najlepszego Piłkarza” – Jakub Pilch oraz „Króla Strzelców” – Mateusz Mrożek.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z olkuskim Podokręgiem Związku Piłki Nożnej.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie z olkuskiego Podokręgu Związku Piłki Nożnej w składzie: M. Mróz, K. Tyliba, B. Krawczyk, T. Kaczmarczyk, I. Kucharczyk, J. Barczyk, Ł. Piątek, P. Kubiczek, P. Franczyk, J. Barański.

WYNIKI FINAŁ – NIEDZIELA 21.01.2018 R.

WYNIKI ELIMINACJE – SOBOTA 13.01.2018 R.

WYNIKI ELIMINACJE- NIEDZIELA 14.01.2018 R.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=665790390211460′ column=’3′]