Eksplozja kolorów

Zdjęcie wyrzutu kolorów przez uczestników imprezy eksplozja kolorów

Eksplozja Kolorów to impreza, której nie trzeba przedstawiać. Świetni muzycy, pyszne jedzenie i tysiące kolorowych uczestników to znaki rozpoznawcze tej inicjatywy.

Barwna zabawa w Olkuszu odbyła się 1 września w Silver Parku przy ulicy Głowackiego. Eksplozja kolorów była jedną z wielu atrakcji przygotowanych na ten weekend dla mieszkańców Olkusza i okolic.

Już przed południem odbyły się zawody Wakacyjnej Szkółki nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Kolejnym i głównym punktem programu były Mistrzostwa Polski we freestyle’u – Olkusz Silver Games. Pierwszego dnia w konkurencji BMX zaprezentowała czołówka najlepszych riderów z całej Polski. 2 września rywalizacja wśród deskorolkarzy odbyła się pod szyldem jednego z przystanków do Mistrzostw Polski.

Wszyscy obecni na imprezie plenerowej mieli możliwość wzięcia udziału w akcji „Bądź bezpieczny, daj się zauważyć”. Uczestnicy, którzy przynieśli na wydarzenie nakrętki zostali obdarowani odblaskami. Noszenie tego typu elementów zwiększa widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze, natomiast nakrętki zbierane były na cel dobroczynny.

Raperskim slangiem prowadzona była akcja profilaktyczna pod hasłem „Dajemy czadu bez dopalaczy” informująca o zagrożeniach i skutkach spożywania używek. Na imprezie swoje stanowisko miała również fundacja DKMS, która zajmuje się poszukiwaniem dawców szpiku.

Dla głodnych i spragnionych organizatorzy przewidzieli strefę gastronomiczną z różnymi smakołykami oraz napojami bezalkoholowymi. Miasteczko foodtrack’ów serwowało przysmaki zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

W niedzielne południe wesołe zabawy dla najmłodszych zapewniły animatorkami. Wtedy też zorganizowana została mini eksplozja kolorów przygotowana specjalnie dla dzieci i ich rodziców.

Partnerami wydarzenia byli: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, który wsparł imprezę finansowo, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dużą rolę w wydarzeniu odegrał też serwis: Spotted Olkusz.