Bieg Uliczny III Srebrna Dziesiątka w 100-lecie Niepodległości

Uczestnicy podczas III Biegu Ulicznego Srebrna Dziesiątka

W miniony weekend ulicami Olkusza w III Srebrnej Dziesiątce pobiegło kilkuset biegaczy. W tym roku bieg odbył się pod hasłem „W 100-lecie odzyskania Niepodległości”, a biegowi towarzyszyło otwarcie wystawy plenerowej „Ojcowie Niepodległości”. Pierwszy na mecie pojawił się olkuszanin Tomasz Stachowicz, wychowanek KS Olkusz, a spośród kobiet najszybsza była Paulina Golec z AZS AWF Kraków.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, bieg cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Srebrna Dziesiątka ma już grono stałych bywalców, ale jednocześnie pojawiają się też nowi uczestnicy – komentuje Asia Szczepanek, dyrektor biegu.

Biegowi głównemu towarzyszył Memoriał im. Kazimierza Chechelskiego, w którym udział wzięli najmłodsi biegacze, a także sztafeta firm. Zwyciężyła drużyna MOSiR Olkusz, za nią reprezentanci firmy TAKT, Olkuszbiega.pl oraz Intermagu.

Bardzo się cieszymy, że już trzeci rok z rzędu tak liczne grono odpowiedziało na nasze zaproszenie. Dla większości udział w biegu jest formą sprawdzenia własnych sił oraz chęci spotkania się z innymi wielbicielami biegów ulicznych. Dla nas jako miasta okazja do tego, aby pokazać wszystko, co mamy najpiękniejszego – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Włodarz Srebrnego Miasta wspólnie z dyrektorem Oddziału IPN w Krakowie, Filipem Musiałem, oficjalnie otworzył plenerową wystawę związaną z bohaterami ruchu niepodległościowego, która została zlokalizowana przy mecie biegu.
Organizatorami III Biegu Ulicznego Srebrna Dziesiątka byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz KS Olkusz przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.
Patronat medialny: Przegląd Olkuski i Kurier Olkuski

Organizatorzy składają podziękowania firmom i osobom, które włączyły się w przygotowania do biegu: Boltech, Intermag, Takt, Arkop Sp. z o.o., Plast-Met Sp. z o.o., Foto Sekret, Pride, Plexiled, IPA, Panu Januszowi Kocjanowi, Avon Jadwiga Stopa, Wakacyjny Świat, Pablosport, Taxi bajera, Olkuszbiega.pl, Panu Zbigniewowi Klichowi, Państwu Beacie i Arturowi Sokołom, Texalin.

źródło: UMiG Olkusz

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=867177530072744′ column=’3′]