Po raz drugi olkuszanie pomogli osobom z dysfunkcjami!

Uczestnicy eventu biegną na bieżni lekkoatletycznej

9 września na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym OSW „Czarna Góra” w Olkuszu, odbył się 2. Charytatywny Event Sportowy na rzecz osób z dysfunkcjami. W wydarzeniu wzięło udział 1349 osób! Organizatorami wydarzenia przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser”, byli Ludowy Klub Sportowy „Kłos” i Powiatowe Zrzeszenie LZS w Olkuszu. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Przed południem na boisko z naturalną oraz sztuczną nawierzchnią wyszli przedstawiciele służb mundurowych. W turnieju piłkarskim dedykowanym 3,5-letniemu Nikodemowi Woźniakowi zagrały cztery drużyny – trzy policyjne i jedna strażacka. Mały Nikoś to syn jednego z funkcjonariuszy. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce (MPD) czterokończynowe. Jest pod stałą kontrolą wielospecjalistyczną,  na co dzień korzysta z pionizatora, ortez tułowia i kończyn dolnych oraz specjalnego wózka i krzesełka ortopedycznego. Spotkanie na boisku było doskonałą okazją do wsparcia Nikosia i jego najbliższych. Zwycięzcą sportowych zmagań okazała się drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Krakowie. Miejsce 2 zajęła Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu. Na 3 miejscu uplasowali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. Z kolei 4 miejsce zajęli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, które kapitanom wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu insp. Jarosław Klich, Prezes Ludowego Klubu Sportowego „Kłos” Olkusz Janusz Mentlewicz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Jacek Bujas oraz główny sponsor eventu, właściciele firmy Marlibo-Medica w Olkuszu Mariola i Jacek Czekajowie.

Na zakończenie rozgrywek sportowych przyjechał wraz z rodzicami nasz mały bohater Nikoś Woźniak, z którym piłkarze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Tę część imprezy rodzice Nikosia zakończyli podziękowaniami i słowami uznania skierowanymi do sponsorów i wszystkich osób biorących udział w tym wydarzeniu.

Po zakończeniu futbolowych zmagań, na bieżni lekkoatletycznej oraz alejce asfaltowej rozpoczął się event na rzecz Stowarzyszenia „Res Sacra Miser”, które nieprzerwanie od 20 lat prowadzi działania dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością. Uczestnicy mogli przebiec na bieżni jedno okrążenie (400 m) lub pokonać jedną pętlę asfaltową (1000 m) maszerując z kijkami, jadąc na rowerze, rolkach, deskorolce itp. Sposób dowolny, a cel jakże szczytny! W nagrodę patron generalny, czyli Marlibo Medica przekazał na konto fundacji osób z dysfunkcją określone środki. W tak prosty sposób wielu olkuszan pomogło potrzebującym. Na mecie czekały na każdego dodatkowe atrakcje: dyplom za udział w evencie oraz słodki i regenerujący poczęstunek.

W trakcie eventu, na bieżni odbył się również program sportowy dla osób z dysfunkcjami: bieg na 60 m i 400 m, także na wózkach. Uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe puchary.

Równolegle do wydarzeń na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym, na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra”, dla całych rodzin funkcjonowała strefa atrakcji – gry i zabawy dla dzieci i młodzieży na dmuchańcach, wata cukrowa oraz stoisko gastronomiczne. Szkoła Tańca „Wena” przygotowała dla uczestników eventu pokaz utytułowanych dziewcząt w wieku 13-15 lat.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom charytatywnego eventu sportowego za czynny udział w akcji! Do zobaczenia w przyszłym roku!