Znamy najlepszych Młodzików I GPP w Tenisie Stołowym!

Zwycięzca I GPP w Tenisie Stołowym

22-24 września w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu rozegrano I Grand Prix Polski Młodzików w Tenisie Stołowym. Organizatorami turnieju byli Polski Związek Tenisa Stołowego, Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, LKS „Kłos” Olkusz – sekcja tenisa stołowego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Oficjalnego otwarcia imprezy w sobotę 23 września dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, który objął zawody honorowym patronatem, Jacek Bujas – Dyrektor MOSiR w Olkuszu, Karol Paśko – Członek Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Wojciech Biernat – Prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Zawody zostały przeprowadzone w kategorii młodzików z podziałem na dziewczęta i chłopców. Turniej rozegrano w grze pojedynczej systemem grupowo-pucharowym.

Najwyżej rozstawiona w turnieju młodziczek – Łucja Kobosz w spotkaniu finałowym pokonała świetnie spisującą się w Olkuszu Nataszę Rudolf z LUKS Chełmno 3:0 (11:6, 11:4, 11:3). Wcześniej tenisistka stołowa KTS-u Tarnobrzeg stoczyła bardzo zacięty i wyrównany mecz w półfinale z Moniką Sonnenberg (Energa KTS Toruń), wygrany ostatecznie 3:2.

Wśród młodzików zmagania na najwyższym stopniu podium zakończył przedstawiciel wielkopolskiego Wichra Lisiec Wielki – Hubert Kwieciński, który w finałowym pojedynku wygrał z Jakubem Hubką (Politechnika Rzeszów) 3:2 (7:11, 11:8, 10:12, 11:4, 11:4).

W gronie młodzików poza strefą medalową zmagania ukończył najwyżej rozstawiony zawodnik w imprezie – Mateusz Orszulak, który w 1/16 finału został wyeliminowany przez Davida Lepicha z LZS-u Żywocice. Poza strefą medalową I GPP Młodzików zakończył także klubowy kolega Orszulaka z MKS-u Czechowice-Dziedzice – Leon Krawczyk, który był w Olkuszu rozstawiony z „szóstką” a ostatecznie został sklasyfikowany w przedziale miejsc 9-12.

Z brązowymi medalami z Olkusza wyjechali Monika Sonnenberg (Energa KTS Toruń) i Oliwia Wiencek (MUKS Start Nadarzyn) wśród młodziczek oraz Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Karol Kaczmarczyk (KS Podwawelski Kraków) w gronie młodzików.

Zwycięzcom wręczono puchary, nagrody rzeczowe (miejsca 1-4) oraz dyplomy (miejsca 1-8).

Organizatorzy I Grand Prix Polski Młodzików w Tenisie Stołowym dziękują za wszelkie wsparcie i pomoc okazaną przy organizacji zawodów. Dziękujemy Miastu i Gminie Olkusz oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz Romanowi Piaśnikowi, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Dyrektorowi Jackowi Bujasowi, Polskiemu Związkowi Tenisa Stołowego, a także LKS „Kłos” w Olkuszu z głównymi koordynatorami Jakubem Łaskawcem i Sławomirem Tomsią oraz wszystkim członkom, działaczom, rodzicom, zawodnikom i sympatykom „Kłosa”. Dziękujemy także partnerom imprezy firmie Gtt oraz firmie Villa Verde.

Wyniki spotkań finałowych:

Młodziczki:

Natasza Rudolf (LUKS Chełmno) – Łucja Kobosz (KTS Tarnobrzeg) 0:3 (6:11, 4:11, 3:11).

Brązowe medale: Monika Sonnenberg (Energa KTS Toruń), Oliwia Wiencek (MUKS Start Nadarzyn).

Młodzicy:

Jakub Hubka (Politechnika Rzeszów) – Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) 2:3 (11:7, 8:11, 12:10, 4:11, 4:11).

Brązowe medale: Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Karol Kaczmarczyk (KS Podwawelski Kraków).

Szczegółowe wyniki I Grand Prix Polski Młodzików w Tenisie Stołowym