Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

Rakietka do tenisa stołowego wraz z piłeczką

W szkolnej rywalizacji nadszedł czas na zmagania w tenisie stołowym. Na przełomie ubiegłego i obecnego tygodnia, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu gościliśmy uczniów, którzy w dwóch kategoriach wiekowych stanęli przy stołach, by rozstrzygnąć kwestię mistrzowskich tytułów w mieście oraz powiecie.

Jako pierwsi do rywalizacji w piątek 8 marca przystąpili młodsi gracze w ramach Miejsko-Gminnych Igrzysk Dzieci. Kategorię dziewcząt wygrała Natalia Kuta, przed Nadią Sputo i Natalią Tomsią. Wśród chłopców czołowe pozycje również zajęli zawodnicy olkuskiego „Kłosa”. Turniej wygrał Jakub Jałowiec, drugi był Oskar Jampich, a podium uzupełnił Dawid Kwiatkowski.

W poniedziałek 11 marca także przy Wiejskiej 1a odbyły się tenisowe zmagania w starszej kategorii – Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (najstarsze klasy szkół podstawowych). W tym przypadku u dziewcząt najlepsza okazała się Michalina Radek, która wyprzedziła Zuzannę Grzelak oraz Oliwię Ziarnik. Wśród chłopców wygrał Paweł Batko przed Jakubem Świdą i Piotrem Wesołowskim.

Organizatorzy zawodów: Szkolny Związek Sportowy oraz MOSiR w Olkuszu.