Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców

W poniedziałek 25 marca w Hali Sportowo – Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, odbyła się Rejonowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców. Rywalizację w gronie szkół średnich wygrali uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, którzy po emocjonującym finale 2:1 pokonali swoich rówieśników z Zespołu Szkół Nr 3. Trzecie miejsce dla Zespołu Szkół Nr 1. „Mechanik” 2:0 ograł I Liceum Ogólnokształcące.

Do zmagań pod siatką stanęło pięć drużyn. Awansu do półfinałów po fazie grupowej nie wywalczyli tylko uczniowie Zespołu Szkół Nr 4. „Budowlanka” w rundzie wstępnej musiała uznać wyższość zespołów z I i IV LO. W drodze po najważniejsze rozstrzygnięcia Ekonomik wygrał z I LO, natomiast IV LO w trzech setach rozprawiło się z „Mechanikiem”.

W meczu o najniższy stopień podium ZS Nr 1, a więc podopieczni Sylwii Molik 2:0 (25:14, 25:23) pokonali ekipę I LO prowadzącą przez Grzegorza Starostę. Spotkanie o „złoto” i jednoczesny awans do zawodów rejonowych, dostarczyło znacznie większych emocji. Po dwóch setach remis 1:1, więc o końcowym triumfie miał zadecydować tie-break. W nim lepsi o jeden punkt od „Ekonomika” prowadzonego przez Witolda Synowca, okazali się uczniowie IV LO i dzięki temu to wychowankowie Dariusza Wardęgi reprezentować będą powiat olkuski w turnieju rejonowym. IV LO – ZS Nr 3 2:1 (25:20, 13:25, 15:14).

Organizatorem zawodów we współpracy z MOSiR w Olkuszu był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

GALERIA ZDJĘĆ