Miejsko-Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Dzieci w Piłce Ręcznej

Za nami kolejne emocje związane ze szkolną, sportową rywalizacją. Tym razem w dwóch kategoriach wiekowych, uczennice i uczniowie szkół podstawowych walczyli o gminny prymat w piłce ręcznej.

W piątek 5 kwietnia na parkiecie pojawiły się drużyny rywalizujące w ramach Miejsko-Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, przeznaczonej dla uczniów starszych klas podstawówek. W grupie chłopców Szkoła Podstawowa Nr 4 w finale pewnie 8:1 pokonała drużynę Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Zedermana. Podium uzupełnili chłopcy z SP nr 9, dzięki wygranej z SP nr 1. Zmagania dziewcząt wygrały uczennice olkuskiej „Dziewiątki”.

Trzy dni później, a więc w poniedziałek 8 kwietnia, do gry weszli młodsi uczniowie, prowadzący zmagania w ramach Miejsko-Gminnych Igrzysk Dzieci. Wśród chłopców, w meczu finałowym Szkoła Podstawowa nr 3 zmierzyła się z Zespołem Szkolno Przedszkolnym w Zedermanie. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli młodzi olkuszanie (7:1) i to oni zapewnili sobie udział w zawodach szczebla powiatowego. Trzecie miejsce dla SP nr 9 po wygranej 5:1 z reprezentacją SP nr 2.

Dziewczęta grając systemem „każdy z każdym”, nie miały rundy finałowej. Tutaj ważne było zwycięstwo w każdym kolejnym spotkaniu. Ostatecznie najlepiej z całego grona wypadła żeńska drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9, która na podium wyprzedziła swoje rówieśniczki z SP nr 4 w Olkuszu oraz SP w Braciejówce. „Dziewiątka” uzyskała awans do zmagań powiatowych, które również odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu, w środę 17 kwietnia br.

GALERIA ZDJĘĆ