Greta Sport – BSG Cup VI Międzynarodowy Memoriał Lekkoatletyczny Czesławy Mentlewicz

Slajder promujący Greta Sport- BSG Cup VI Międzynarodowy Memoriał Lekkoatletyczny imienia Czesławy Mentlewicz

W najbliższą sobotę 11 maja, na bieżni lekkoatletycznej w OSW „Czarna Góra” w Olkuszu, odbędzie się VI Międzynarodowy Memoriał Lekkoatletyczny im. Czesławy Mentlewicz, który w tym roku zyskał nazwę zawodów Greta Sport – BSG Cup.

Od godziny 16:00 na bieżni olkuskiego stadionu będziemy świadkami rywalizacji najmłodszych biegaczek i biegaczy na dystansach od 60 do 300 metrów. Juniorzy (U-18 do U-20) oprócz dystansów 100 oraz 300 metrów pobiegną również na kilometr. Najwięcej emocji, tych z najwyższej sportowej półki powinny dostarczyć biegi dla dorosłych: elity na 800 metrów oraz amatorów na 1000 metrów.

Bardzo ciekawie zapowiada się obsada biegów memoriałowych na 800 metrów w kategorii kobiet. Wystartują w nich bowiem dwie czołowe zawodniczki kraju, a mianowicie Eliza Megger – wielokrotna Reprezentantka Polski, będąca również wielokrotną Mistrzynią Polski z rekordem życiowym 2:02,42 s. Niezwykle interesująco zapowiada się Jej rywalizacja z inną Mistrzynią Kraju Aleksandrą Płocińską, mogącą pochwalić się  „życiówką” na poziomie 2:02,38 s. Ponieważ zawodniczkom startującym w Olkuszu zależy na dobrym wyniku, zapowiada się pasjonująca rywalizacja z dobrym czasem na finiszu.

W kategorii mężczyzn swój przyjazd do Srebrnego Miasta zapowiedzieli m.in. Maciej Wyderka, legitymujący się czasem 1:46,83 s. na 800 m oraz aktualny Mistrz Polski Juniorów na tym dystansie Łukasz Zaczyk.

Po biegach memoriałowych przyjdzie czas na biegi na 1000 m dla osób niestowarzyszonych. Informacja o możliwości startu i zapisach na stronie klubowej memoriału pod linkiem: https://www.lksklosolkusz.pl/memorial/

Zapraszamy w godzinach 16:00 – 19:00 na olkuski stadion i wspieranie swoich faworytów z wysokości trybun. Wstęp bezpłatny.

Organizatorem Greta Sport – BSG Cup VI Międzynarodowego Memoriału Lekkoatletycznego im. Czesławy Mentlewicz jest LKS „Kłos” Olkusz. Współorganizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.