TURNIEJ CHARYTATYWNY „WALCZYMY O UŚMIECH JULII”

21.12 o godz. 16:00 w hali MOSiR Olkusz odbędzie się Charytatywny Turniej Gwiazdkowy „Walczymy o uśmiech Julii”. W tym roku walczyć będziemy u uśmiech Julii Rogóż, uczennicy IV LO w Olkuszu. Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa na to wydarzenie. Razem powalczymy o uśmiech Julii!

Organizatorami turnieju są: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz, IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Stowarzyszenie „Po prostu działaj”.

Julia choruje na neuropatię postępującą typu Charcot-Marie-Tooth. Jest to bardzo rzadko spotykana choroba neurologiczna prowadząca do zaniku mięśni. Tylko systematyczna rehabilitacja i bardzo kosztowne leczenie jest w stanie powstrzymać dalszy rozwój choroby. Julia obecnie porusza się na wózku inwalidzkim, a każdy dzień bez rehabilitacji to dzień stracony. Rodzina Julii znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej, ponieważ rodzice zmagają się z chorobą nowotworową, która pochłania wiele środków finansowych.

W programie turnieju organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Po oficjalnym otwarciu turnieju, w czasie którego widzowie zobaczą prezentację multimedialną o Julii, wystąpi Pan Bolesław Szymski z pokazem własnoręcznie wykonanych modeli latających. Pokaz odbędzie się przy muzyce oraz iluminacjach świetlnych. Gwoździem programu będzie mecz piłki ręcznej zespołów Superligi Kobiet, który rozegrają gospodynie turnieju – SPR Olkusz oraz zaprzyjaźniony KPR Ruch Chorzów. Program taneczny zaprezentuje zespół cheerleaderek „Kropki” oraz 6-letni Kacper Halaczek, który zatańczy breakdance. Na zakończenie turnieju wystąpi chór IGNOBILIS z koncertem kolęd oraz UKS Korona Olkusz, który porwie widzów niesamowitym pokazem akrobatycznym wykonanym przez swoich zawodników.

Kolejne punkty programu przeplatane będą aukcjami przedmiotów zgromadzonych przez organizatorów. Są wśród nich obrazy olkuskich artystów, pamiątki sportowe znanych sportowców z kraju i ze świata, ozdoby świąteczne, książki, przedmioty użytkowe, rękodzieła artystycznego i wiele, wiele innych.

Organizatorzy wraz z rodzicami dziewczynki serdecznie zapraszają na Turniej „Walczymy o uśmiech Julii”. Każda pomoc, którą otrzymamy będzie nieoceniona. Pomoże ona w sfinansowaniu kosztów intensywnej rehabilitacji, leczenia oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, które są szansą na powrót do zdrowia dla Julii.

Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc.