MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

Mikołajki na sportowo

Świetna zabawa, świąteczna atmosfera i wiele atrakcyjnych konkurencji – tak wyglądał XXVI Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych, który został zorganizowany 11.12 w Hali Sportowo – Widowiskowej dla uczniów klas II-V szkól podstawowych z ternu miasta i gminy Olkusz. Na każdego z uczestników czekały mikołajkowe upominki, słodycze, puchary i dyplomy ufundowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

W zawodach wzięło udział 370 uczniów z 9 szkół (SP1, SP2, SP4, SP5, SP6, SP9, SP10, SP w Osieku, SP w Braciejówce ,SP w Zedermanie, SP w Zawadzie). Dzieci rywalizowały w różnego rodzaju wyścigach, sztafetach oraz zabawach zręcznościowych takich jak sztafeta gwiaździsta, wahadłowa, piłka w tunelu, bieg z piłką lekarską, slalom hokejowy, bieg w podporze tyłem itp. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Dariusz Murawski dyrektor MOSiR w Olkuszu  oraz św. Mikołaj, który przywitał wszystkie dzieci i życzył wszystkim wspaniałej zabawy.

W końcowej klasyfikacji klas II-V zwyciężyła SP nr 9 w Olkuszu, drugie miejsce zajęła SP nr 2 w Olkuszu, a trzecie SP nr 5 w Olkuszu, kolejne miejsca to SP nr 1 w Olkuszu, SP w Braciejówce, SP w Zawadzie, SP w Zedermanie, SP nr 10 w Olkuszu, SP nr  4 w Olkuszu, SP w Osieku, SP nr  6 w Olkuszu.

Impreza została zorganizowana przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Szkołę Podstawowa nr 9 w Olkuszu oraz nauczycieli wychowania fizycznego z olkuskich szkół podstawowych. Kierownikiem turnieju była Katarzyna Krawczyk