RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE 2014/2015 – III RUNDA

Zwycięzcy na podium podczas rodzinnych rozgrywek sportowych - 3 runda

19.04 po raz pierwszy na terenie Parku Krajobrazowo-Rekreacyjnego przy ul. Głowackiego została rozegrana III runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych.

„Silver Park” to już czwarty obiekt, na którym odbywa się ta impreza. Pozostałe rundy prowadzone są w Hali Sportowo-Widowiskowej, na Krytym Basenie przy ZSPI nr 1 oraz na terenie OSW „Czarna Góra”. Organizowany od przeszło siedmiu lat cykl spotkań o charakterze sportowo-rekreacyjnym skierowany jest do rodzin z dziećmi ze Szkół Podstawowych. W rozgrywkach biorą udział rodziny, dla których najważniejsza jest dobra zabawa i wspólnie spędzony czas w przyjaznej atmosferze. W zawodach liczy się ogólna sprawność ruchowa, a nie specjalizacja w poszczególnych dyscyplinach.

W III rundzie zadaniem uczestników było pokonanie specjalnie wyznaczonej trasy biegowej, a następnie przejechanie na rowerze po urozmaiconych torach ziemnych. Dzieci i rodzice startowali osobno, ponieważ dystans oraz poziom trudności był dopasowany do wieku, ale jak podczas każdej rundy liczyły się wspólnie zdobyte punkty. Tym razem o wynikach zadecydował łączny czas pokonania tras przez rodzica i dziecko. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, organizatora Rodzinnych Rozgrywek Sportowych.

III runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych zakończyła cykl spotkań w roku szkolnym 2014/2015. Kolejna edycja, na którą już dziś serdecznie zapraszamy rozpocznie się w październiku. Do zobaczenia.

Wyniki III rundy RRS:

Kategoria rodzinna, kl. I-III:
1m – Rodzina Państwa Nowaków z Kajetanem, Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu,
2m – Rodzina Państwa Bednarzów z Bartoszem Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu,
3m – Rodzina Państwa Wilków z Lilianą, Szkoła Podstawowa w Żuradzie.

Kategoria rodzinna, kl. IV-VI:
1m – Rodzina Państwa Leśniaków z Maksymilianem, Szkoła Podstawowa nr 43 w Krakowie,
2m – Rodzina Państwa Kowalów z Kingą, Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu.