Ferie z MOSiR’em 2016r.

Slajder promujący Ferie z MOSiR-em 2016

Oferta tegorocznych ferii zimowych dla aktywnych, przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, była na tyle różnorodna, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi mogli codziennie uczestniczyć w animacjach sportowych. Podczas dwugodzinnych zajęć dzieci bawiły się w berka, murarza, wiewiórki do dziupli, pokonywały różnorakie tory przeszkód, szukały ukrytych skarbów itp. Za czynne uczestnictwo dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki.

Grupy dzieci i młodzieży aktywnie spędzały czas wolny na krytej pływalni przy ZSPI nr 1 w Olkuszu, gdzie MOSiR zorganizował naukę i doskonalenie pływania. Ten rodzaj aktywnego wypoczynku co roku cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że liczba chętnych jest większa niż ilość miejsc. Dlatego, dodatkowo w godzinach południowych i w weekendy dzieci mogły korzystać z basenu, wykupując bilet za złotówkę.

Starsza młodzież częściej wybierała turnieje i zawody sportowe organizowane w Hali Sportowo-Widowiskowej: Turniej Halowej Piłki Nożnej, Tenisa Stołowego, Siatkówki oraz Triobasketu.

Ofertę „Ferii z MOSiR-em” uzupełniły zajęcia fitness, akademia karate i samoobrony oraz szkółka tenisa ziemnego.

Ogółem przez dwa tygodnie z różnych form aktywności skorzystało 1057 uczestników. Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.

W organizację zajęć dla dzieci i młodzieży podczas Ferii 2016 włączyli się: Zespół Szkolno – Przedszkolny Integracyjny nr 1 w Olkuszu, Klub Kyokushin Karate z Bukowna, instruktorzy: Agata i Zbigniew Bąchórowie, Jowita Gajos-Niewiara, Małgorzata Panasiuk oraz Rafał Krawczyk. Opiekę medyczną podczas turniejów zapewniła Grupa Ratowników Medycznych R1 z Bukowna.

Najlepsi zawodnicy oraz drużyny biorące udział w turniejach i zawodach otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego i słodyczy, ufundowane przez: sklep sportowy „Pablosport” przy ul. Legionów Polskich 14 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski.

KOMUNIKAT >>>     FOTORELACJE NA FACEBOOK’U  >>>