MŁODZIEŻOWY DZIEŃ DZIECKA

Dzieci startują w biegu podczas młodzieżowego dnia dziecka

04.06 Młodzieżowa Rada Miejska we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz lokalnymi klubami sportowymi na terenie OSW „Czarna Góra” zorganizowała Młodzieżowy Dzień Dziecka, imprezę towarzyszącą Dniom Olkusza.

Młodzież z Przewodniczącym Rady Jankiem Sareckim na czele, przygotowała dla dzieci wiele sportowych atrakcji m.in.: bieg, turniej siatkówki plażowej, trio basketu. Wszyscy uczestnicy biegu zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, dyplomy i nagrody.

Dodatkowo KS Flika prowadził liczne animacje i zabawy, a instruktorzy z PZLA zajęcia w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” Dzieci mogły też do woli korzystać z zabawy w dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach, basenie z piłeczkami i bez ograniczeń jeść watę cukrową. Na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek.

Równolegle na stadionie 95-lecie istnienia świętował KS Olkusz i z tej okazji zorganizował turniej dla małych piłkarzy. Najlepsi okazali się 8-letni zawodnicy z olkuskiego Słowika, którzy na podium wyprzedzili „akademików” z Gołczy, a także Orbitę Bukowno. Następne miejsca zajęły drużyny AP Champions Olkusz i gospodarza turnieju KS Olkusz. Drużyny otrzymały puchary oraz medale.

FOTORELACJA >>>