Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta

Drużyny po ceremonii dekoracji w Otwartym Turnieju Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta

W niedzielę 7 kwietnia w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbył się Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta. Cyklicznie organizowany wiosną turniej cieszy się wielką popularnością i na zaproszenie organizatorów szybko odpowiedziało 18 amatorskich zespołów (maksymalna ilość miejsc w turnieju). Pierwszym etapem zmagań były eliminacje w sześciu grupach, podczas których mecze odbywały się równolegle na trzech boiskach. Do kolejnej fazy turnieju awansowali zwycięzcy grup eliminacyjnych, którzy dalszy bój o mistrzostwo stoczyli w dwóch grupach półfinałowych. W ten sposób w meczu finałowym spotkały się dwie najlepsze drużyny, a o trzecie miejsce walczyły zespoły z drugich miejsc grup półfinałowych.

Całodzienne zmagania zakończyły się zwycięstwem Globtrotera Kraków, który w finałowym starciu pokonał drużynę olkuskiego Kłosa. Trzeci stopień podium zapewniła sobie drużyna AGH Kraków, zwyciężając z teamem Hilcus Olkusz. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymała Magdalena Jaszkowska z drużyny Kłosa.

Podczas turnieju zostało rozegranych 26 meczów, z których 10 zakończyło się tie-breakiem. Niewątpliwie wpływ na to miał bardzo wysoki i wyrównany poziom drużyn, które olkuskiej publiczności „zaserwowały” prawdziwą siatkarską ucztę.

Większość drużyn zapowiedziała swoją obecność w przyszłorocznym turnieju. Mając na uwadze doskonały tegoroczny poziom gier, w 2020 roku planujemy zmiany w regulaminie tak, aby umożliwić awans do półfinałów większej liczbie drużyn.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie w składzie: Mirosław Gołuchowski, Krzysztof Karwowski, Tomasz Kwiecień i Grzegorz Walczyński.

Organizatorem turnieju i fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

WYNIKI (141 KB, PDF)