Mistrzostwa Małopolski w Piłce Ręcznej Plażowej

Zawodniczki SPR grają w piłkę ręczną plażową

Dopiero co opadają emocje po sezonie halowym, a za młodzieżowymi zespołami Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz już pierwszy turniej wchodzący w skład Mistrzostw Małopolski w Piłce Ręcznej Plażowej. W tym roku zmagania o prymat w województwie trwać będą przez trzy weekendy. Pierwszy, ten olkuski właśnie dobiegł końca. Gospodynie okazały się mało gościnne, triumfując we wszystkich trzech kategoriach wiekowych!

Zawodniczki SPR grają w piłkę ręczną plażową

Pierwsze drużyny Młodziczek, Juniorek Młodszych oraz Juniorek, w niedzielę wygrały komplet swoich spotkań inkasując największą ilość punktów do turniejowej tabeli. Jako pierwsze na piasek przy ul. Legionów Polskich wyszły najmłodsze w stawce Młodziczki. SPR podobnie jak do rozgrywek halowych, także w plażówce wystawił dwa zespoły. Ekipa złożona z zawodniczek urodzonych w 2006 roku bez trudu wygrała trzy pierwsze mecze z Tarnowem (2:0 – 23:13 i 19:11), Wilczyskami (2:0 – 25:11 i 28:12) oraz Olkuszem II (2:0 – 28:22 i 23:20), pierwszego seta w turnieju tracąc dopiero w starciu z Krakowiakiem. Pojedynek na linii SPR – UKS zamykał niedzielne zmagania i okazał się jednocześnie meczem na szczycie, bowiem do chwili bezpośredniej potyczki zarówno podopieczne Moniki Pastwy, jak i szczypiornistki ze stolicy Małopolski miały na swoich kontach same zwycięstwa. Pierwszą partię na swoją korzyść rozstrzygnęły olkuszanki (31:19), ale w drugiej lepsze okazały się rywalki (22:24), więc przy remisie 1:1 sędziowie zarządzili shoot-outy. W nich zdecydowanie więcej zimnej krwi pomimo wysokiej temperatury zachowały olkuskie piłkarki (5:0), które ostatecznie premierową w tym roku rywalizację na piasku zakończyły z kompletem czterech wygranych. Drugie miejsce w tym gronie dla Krakowiaka, a kolejne dla Pałacu Młodzieży Tarnów, Sępa Wilczyska oraz SPR-u II Olkusz. Lwiątka 2007 prowadzone przez Katarzynę Krawczyk mimo iż nie wygrały ani razu, to jednak dzielnie stawiały opór swoim przeciwniczkom, dwa razy doprowadzając do shoot-outów.

Po zmaganiach Młodziczek nadszedł czas na premierowy występ Juniorek Młodszych i Juniorek. Wśród drużyn rywalizujących w młodszej kategorii znalazły się tylko trzy zespoły, w tym dwa z Olkusza. Obrończynie tytułu sprzed roku zgodnie z planem wygrały zarówno z Pałacem Młodzieży Tarnów (2:0 – 18:8 i 34:7) i z SPR-em II (2:0 – 26:18 i 18:11) i przed kolejnym turniejem, który zaplanowano na najbliższą niedzielę w Tarnowie mają w dorobku maksymalną liczbę 30 punktów. Podopieczne Patrycji Głąbik jeszcze tydzień wcześniej walczyły o awans do strefy medalowej Mistrzostw Polski na parkiecie, a teraz już zdążyły wygrać pierwszą rywalizację na plaży, robiąc to w niepodważalny sposób. Szóste miejsce w kraju zdobyte przed rokiem w Sulejowie zobowiązuje do obrony wojewódzkiego czempionatu. Pierwszy z trzech kroków został wykonany.

Równie efektownie wypadł powrót na piasek olkuszanek w najstarszej młodzieżowej kategorii, a więc wśród Juniorek. Młode Lwice także bez straty choćby jednego seta pokonały swoje rówieśniczki z Tarnowa (2:0 – 19:14 i 25:19) oraz Krakowa (2:0 – 24:12 i 19:13) udowadniając, że mimo zmienionego składu nadal są bardzo groźne i podtrzymują aspiracje do obrony historycznego tytułu z ubiegłego roku, kiedy to również w Olkuszu odbyły się premierowe Mistrzostwa Małopolski.

Zawodniczki SPR grają w piłkę ręczną plażową

Po pierwszym turnieju widać, że układ sił w województwie na przestrzeni ostatniego roku nie uległ zmianie. Olkuszanki zdominowały zmagania na własnym boisku, jednak to nie koniec wrażeń w grze o prymat w Małopolsce. W tym roku bowiem rywalizacja o wojewódzki tytuł potrwa nieco dłużej. Niedzielna rywalizacja w Olkuszu była pierwszym z trzech turniejów. Kolejny 13 czerwca w Tarnowie, a finał, po którym zostaną przyznane laury odbędzie się w Krakowie. Mistrzem danej kategorii zostanie zespół, który łącznie zdobędzie największą ilość punktów. Zwycięzcy otrzymają także prawo gry o medale Mistrzostw Polski.

Komplet wyników Turnieju Dziewcząt w Olkuszu:

Młodziczki – wyniki

Młodziczki – tabela

Młodziczki – klasyfikacja generalna

Juniorki młodsze – wyniki

Juniorki młodsze – tabela

Juniorki młodsze – klasyfikacja generalna

Juniorki – wyniki

Juniorki – tabela

Juniorki – klasyfikacja generalna

Źródło: www.sprolkusz.pl