OLKUSKI EKO PIKNIK – WAKACJE Z NATURĄ!

Olkuski EkoPiknik

25 czerwca na terenie Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu odbył się ekologiczny piknik „Wakacje
z naturą!”. Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko i organizacją odzysku AURAEKO wraz z Partnerami: Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu. Na uczestników czekały liczne atrakcje związane z ekologią i recyklingiem m.in., warsztaty ze sztuki ze śmieci, turniej Eko-Milionerzy, kącik eko-melomana, ul z recyklingu oraz strefa gier i zabaw.

Piknik z pewnością wprowadził mieszkańców Olkusza w radosny klimat wakacji, ponieważ pogoda była wręcz idealna

Na mieszkańców Olkusza czekało wiele niespodzianek. Uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać co słychać w ulu, który został wykonany z… elektrycznych śmieci. „W dowód wdzięczności za zaangażowanie w selektywną zbiórkę zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych do czerwonych pojemników, stawiamy pasieki zbudowane z bębnów od pralek” – mówi Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Do dyspozycji dzieci oddano również wielkiego dmuchańca oraz częstowano ich nielimitowaną watą cukrową i popcornem.

W strefie gier i zabaw Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przygotował dla najmłodszych sportowo-rekreacyjne konkurencje takie jak: kolorowa układanka, gra w kółko i krzyżyk, rzuty do celu oraz ekologiczny tor przeszkód, który nawiązywał mi.in. do segregacji śmieci. Wszyscy startujący w animacjach otrzymali gadżety ufundowane przez Fundację Odzyskaj Środowisko.

W kąciku eko-melomana na mieszkańców czekały filmy i bajki o tematyce ekologicznej, zaś podczas warsztatów sztuki ze śmieci, mogli wykonać szklane ogrody z surowców wtórnych zawartych w elektroodpadach. „Całość działań miała skłonić do refleksji nad koniecznością pozbywania się elektrycznych śmieci we właściwych miejscach. Jeżeli oddajemy elektroodpady do czerwonych pojemników lub podczas zbiórek, możemy odzyskać blisko 90% surowców w nich zawartych. Serdecznie zapraszamy wszystkich olkuszan na Wielką Zbiórkę Elektrycznych Śmieci, która odbędzie się już 27 czerwca na parkingu przed Parkiem Czarna Góra. Tego dnia – od 12 do 17 – wymienimy elektrośmieci na nasiona łąk kwietnych” – dodaje Karolina Kędzierska.

Olkuski Eko Piknik został zorganizowany w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Stanowi on również element projektu ogólnopolskiego Elektryczne Śmieci, w którym Olkusz działa już od ponad roku.