Igrzyska Młodzieży Szkolnej: piłka ręczna chłopców

W środę 5 kwietnia, w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się dwa etapy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców, których organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy. W pierwszym z nich, uczniowie z klas 7-8 szkół podstawowych rywalizowali o prymat w gminie Olkuszu, a następnie zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia na poziomie powiatowym.

Miejsko-gminne zmagania z pięciu uczestników wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu, która jedyne punkty zgubiła po remisie i porażce w rzutach karnych z drużyną Szkoły Podstawowej nr 2. „Dwójka” ostatecznie po przegranym ostatnim meczu z SP 3 uplasowała się za plecami najlepszej w stawce „Dziewiątki”. Podium uzupełniła ekipa z Braciejówki, z tamtejszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Na dalszych pozycjach sklasyfikowano olkuskie SP 3 oraz SP 1.

Po rywalizacji o prymat w Mieście i Gminie Olkusz odbyły się zmagania powiatowe, w których obok zwycięskiej olkuskiej „Dziewiątki” wystąpiły zespoły z Bukowna i Wolbromia. Tutaj także zagrano systemem „każdy z każdym”. I w tym przypadku najlepiej wypadli młodzi szczypiorniści z Olkusza, którzy wygrali oba spotkania: 2:0 z SP 1 Bukowno i 4:3 ZSP Wolbrom, zapewniając sobie tym samym promocję do zawodów rejonowych.

Komplet wyników zawodów Miejsko-Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców:

SP 1 – SP 2 1:3, SP 9 – SP 3 3:2, SP Braciejówka – SP 1 3:1, SP 9 – SP 2 2:2 karne 0:1, SP Braciejówka – SP 3 3:0, SP 1 – SP 9 1:7, SP Braciejówka – SP 2 0:1, SP 1 – SP 3 0:7, SP 9 – SP Braciejówka 4:1, SP 3 – SP 2 4:1.
Kolejność końcowa: 1. SP 9 Olkusz, 2. SP 2 Olkusz, 3. SP Braciejówka, 4. SP 3 Olkusz, 5. SP 1 Olkusz.

Wyniki Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców:

ZSP Wolbrom – SP 1 Bukowno 3:5, SP 1 Bukowno – SP 9 Olkusz 0:2, ZSP Wolbrom – SP 9 Olkusz 3:4.
Kolejność końcowa: 1. SP 9 Olkusz, 2. SP 1 Bukowno, 3. ZSP Wolbrom.