Ogólnopolskie zawody akrobatyczne „Korona Cup”

3 czerwca, przy okazji Święta Srebra – Dni Olkusza 2023, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, odbyły się ogólnopolskie zawody akrobatyczne „Korona Cup”, których organizatorem przy współpracy z MOSiR-em był Uczniowski Klub Sportowy Korona. W zawodach udział wzięło 180 zawodników z 13 klubów. Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Rywalizacja prowadzona była w dwóch konkurencjach: skokach na ścieżce oraz podwójnej mini trampolinie, w różnych grupach wiekowych i z podziałem na poziom sportowy. Oprócz zmagań indywidualnych wyłoniono także zwycięzców drużynowych. Na ścieżce najlepiej wypadła mieszana reprezentacja olkuskiej Korony, w składzie: Kacper Panasiuk, Sandra Żurek i Joanna Płonka. Na podwójnej mini trampolinie olkuszanie: Izabela Celin, Kaja Tarnowska, Dawid Łyczakowski byli drudzy, miejsca na najwyższym stopniu podium ustępując przedstawicielom UMKS-PMOS Chrzanów.

Łącznie przez kilka godzin swoje umiejętności zaprezentowało 180 zawodniczek i zawodników z 13 różnych klubów. Do Olkusza zawitali młodzi sportowcy m.in. z Warszawy, Poznania, Krakowa, Nowego Sącza, Kęt, Makowa Podhalańskiego czy Tychów. Najlepsi z najlepszych otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Komplet rezultatów można znaleźć w zakładce: „Wyniki – Ogólnopolskie Zawody W Skokach Na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie „Korona Cup” na stronie itdsport.pl.