Siatkarskie zmagania na piasku

W sobotę 19 sierpnia, na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego „Czarna Góra”, odbył się Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Srebrnego Miasta organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Do rywalizacji na piasku przystąpiło dwanaście par, które rywalizowały w systemie „brazylijskim”. W Wielkim Finale „Wuleje” – Klaudiusz Głowacki i Marcel Wójcikiewicz pokonali „PBVT” – Karola Curyło i Pawła Nowaka.

Po raz ostatni w plażówkę graliśmy w 2017 roku. Postanowiliśmy więc nawiązać do poprzednich edycji turnieju, „odświeżając” jego formułę oraz system zmagań. Komplet uczestników kilkadziesiąt godzin po otwarciu zapisów dobitnie pokazał, że pomysł wakacyjnego spotkania pod siatką był potrzebny.

W upalną sobotę na boisku dominowali mężczyźni, ale w dwóch drużynach wystąpiły także panie – Olga oraz Anna Andrzejczyk. System „brazylijski” sprawił, że rywalizacja nabrała dodatkowych wrażeń. Przegrywający wcale nie odpadał, tylko trafiał na drugą stronę turniejowej drabinki. Dopiero druga porażka wykluczała dany zespół z gry o podium.

Od pierwszych meczów widać było, kto będzie aspirował do udziału w najważniejszych pojedynkach. Późniejsi finaliści w pierwszej rundzie uzyskali „wolny los”, a co ciekawe do ich bezpośredniego starcia doszło już w trakcie ósmego turniejowego spotkania. Lepsza okazała się para Głowacki – Wójcikiewicz, utrzymując status niepokonanych. Curyło z Nowakiem skorzystali natomiast z szansy związanej z dodatkową ścieżką awansu, więc w ostatnim, dwudziestym drugim meczu dnia nadarzyła się okazja do rewanżu.

Zanim jednak o finale, przybliżymy jeszcze wcześniejsze wydarzenia. Oprócz wspomnianych wyżej par, sporą ochotę na włączenie się do gry o pozycję medalową, od startu wykazywali również „Idealnie Źli” – Jakub Mazurek z Konradem Sowulą. Krakowianie do półfinałowej potyczki z PBVT przystąpili po trzech zwycięstwach nad „Drużyną Jordana”, „Andrzejczykami” oraz „Carpe Diem”. Premierowa porażka kosztowała ich utratę szansy na złoto, ale wciąż pozostawali w grze o najniższy stopień podium. Finalnie Mazurek z Sowulą dopięli swego, w spotkaniu o brąz 21:18 pokonując „Masę i Chudziana” – Karola Wadyla oraz Macieja Bienia. Miejsca 5-6 dla „Pędzących Gwoździ” i „Carpe Diem”, a na dalszych lokatach sklasyfikowano „Drużynę Jordana”, Andrzejczyków”, „Pędzące Gwoździe II”, „Kolegów”, „Young Boys Olkusz” oraz drużynę „Karaś Lubi Pływać”.

Wielki Finał nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań. Spotkanie stało na wysokim poziomie sportowym, choć wzorem pierwszego meczu pomiędzy obiema ekipami, przewagę nad rywalami wypracowali sobie Głowacki z Wójcikiewiczem. Końcówka już bardziej wyrównana, ale i tak „Wuleje” nie wypuścili triumfu z rąk – 21:18, przez cały turniej przechodząc z kompletem zwycięstw.

W trakcie ceremonii dekoracji, laureaci miejsc na podium oprócz pucharów i okolicznościowych medali, odebrali także dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Na pamiątkowe dyplomy mógł liczyć każdy z uczestników. Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Walczyński.

Kolejne spotkanie z letnią odsłoną Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Srebrnego Miasta za rok o podobnej porze, bowiem plan jest taki, aby wakacyjne zmagania pod siatką ponownie na stałe trafiły do kalendarza imprez sportowych. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność, stworzenie doskonałej atmosfery i ciekawego widowiska.

GALERIA ZDJĘĆ