Olkuski Bieg Uliczny VI Srebrna Dziesiątka

Plakat promujący Olkuski Bieg Uliczny VI Srebrna Dziesiątka

Ponad dwustu uczestników potwierdziło już swoją obecność w trakcie sobotniego, Olkuskiego Biegu Ulicznego VI Srebrna Dziesiątka, organizowanego przez Stowarzyszenie Olkuszbiega, Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu pod Honorowym Patronatem Romana Piaśnika, burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Szósta edycja tego niezwykłego, sportowego wydarzenia odbędzie się 2 września. Biegowe zmagania rozpoczną się od VI Memoriału im. Kazimierza Chechelskiego, czyli rywalizacji dla dzieci w wieku przedszkolnym. Udział w biegu jest bezpłatny, a dystans dostosowany zostanie do wieku uczestników. Tutaj wcześniejsze zapisy nie obowiązują. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal oraz słodki upominek.

Uczestnicy biegu głównego wystartują o godz. 15:00 z olkuskiego Rynku. Zawodnicy będą mogli wybrać dystans koronny: 10 km lub wziąć udział w biegu rekreacyjnym na 5 km. Limit biegaczy – 300 osób – nie został wyczerpany w zgłoszeniach elektronicznych zamkniętych 26 sierpnia, więc ci, którzy z różnych względów nie zdążyli się zapisać drogą internetową, będą mieli okazję zrobić to na miejscu, w biurze zawodów 2 września w godzinach 10:00 – 13:30.

W Olkuskim Biegu Ulicznym VI Srebrna Dziesiątka na dystansie 10 km, będą prowadzone klasyfikacje indywidualne kobiet i mężczyzn w kategoriach Open oraz w różnych grupach wiekowych: K i M 16-29, K i M 30-39, K i M 40-49, K i M 50-59, K i M 60+. Odrębną kategorię utworzą mundurowi, biegnący pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. W biegu na dystansie o połowę krótszym, oprócz kategorii Open przygotowaliśmy też klasyfikację młodzieży do 16. roku życia. W biegach na obu dystansach zostaną ponadto wyłonieni: „Najlepsza Olkuszanka” i „Najlepszy Olkuszanin”.

Przebieg trasy biegu: start z Rynku – ul. Floriańska – ul. Górnicza – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Fr. Nullo – ul. K.K. Wielkiego – ul. T. Kościuszki – ul. Szpitalna – ul. J. Kantego – ul. Skarbnika – ul. Kopalniana – ul. Gwarecka – ul. Hutnicza – ul. Sławkowska – ul. A. Mickiewicza – ul. Górnicza – ul. Floriańska – Rynek.

Szczegółowe informacje oraz regulamin na stronie internetowej Biegu: https://elektronicznezapisy.pl/event/8140/strona.html

Razem z naszymi Partnerami serdecznie zapraszamy w sobotę na olkuski Rynek, gdzie atrakcji i sportowych wrażeń nie zabraknie. Do zobaczenia!