Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców

Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu została zwycięzcą miejsko-gminnej rywalizacji w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców. Dzięki temu triumfowi uczniowie z klas 7-8 z osiedla Pakuska już wkrótce powalczą o awans do finału wojewódzkiego podczas zawodów powiatowych w Kluczach.

Po piłkarskich zmaganiach dziewcząt, przyszedł czas na turniej chłopców, który również odbył się w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Do gry w systemie „każdy z każdym” przystąpiło pięć szkolnych reprezentacji. Szybko okazało się, że z tej piątki, dwie drużyny między sobą rozstrzygną sprawę awansu do kolejnego etapu Igrzysk.

Obok SP 3, od początku wysoką dyspozycję prezentowali też uczniowie z SP 4. Po komplecie zwycięstw i remisie 1:1 w bezpośrednim meczu, o kolejności na szczycie tabeli zadecydował nie bilans bramkowy (tutaj też było po równo: + 6), a większa liczba strzelonych goli. W tej klasyfikacji lepiej wypadli przedstawiciele SP 3 i to oni w nagrodę będą reprezentować Miasto i Gminę Olkusz w zawodach powiatowych zaplanowanych na 17 listopada w Kluczach.

Podium uzupełniła delegacja Szkoły Podstawowej nr 5, a na dalszych pozycjach sklasyfikowano chłopców z SP 1 i SP 9.

Organizatorem turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.