Kadeci przy stołach tenisowych

W sobotę 18 listopada, w hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, odbył się II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło 64 zawodniczek i zawodników z różnych klubów z całej Małopolski. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Klaudia Haba (MKS Tarnovia Tarnów), natomiast wśród chłopców triumfował Kacper Honkowicz (MKS Radość Gorlice).

Władze Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego cenią sobie współpracę z olkuskim MOSiR-em oraz sekcją tenisową Kłosa, o czym świadczy ilość zawodów rozgrywanych w obiekcie przy ul. Wiejskiej 1a. Tydzień temu weekend przy stołach tenisowych upłynął nam pod znakiem nie tylko 8. Memoriału Henryka Swędzioła, ale i wojewódzkich zmagań seniorów. Tym razem nadszedł czas na rywalizację graczy w grupie Kadetów, a więc nastoletnich zawodniczek i zawodników.

W kategorii żeńskiej do gry przystąpiły 24 młode tenisistki, z których najlepsze trio stworzyły: wspomniana wyżej Klaudia Haba, Kaja Konstantyn (Bronowianka Kraków) oraz Oliwia Haba (Tarnovia Tarnów). W najważniejszym pojedynku turnieju, K. Haba pewnie 3:0 pokonała o rok starszą od siebie Konstantyn. W meczu o najniższy stopień podium siostra bliźniaczka triumfatorki – Oliwia, również w trzech setach ograła Maję Klag z Nowego Targu.

Blisko dwa razy więcej uczestników przyciągnął do Olkusza turniej chłopców. Wśród 40 zawodników równych sobie nie miał Kacper Honkowicz, który do finałowego starcia z Karolem Kaczmarczykiem (Podwawelski Kraków) awansował bez straty seta. Świetną dyspozycję Honkowicz potwierdził też w ostatnim meczu sobotnich zmagań, wzorem poprzednich gier wygrywając 3:0. W spotkaniu o „brąz” Mikołaj Pilch (Bronowianka Kraków) po czterech setach okazał się lepszy od Adama Reszki (AZS Kraków).

W gronie startujących oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantek i reprezentantów LKS-u Kłos Olkusz. Najwyżej, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców (na miejscach 13-16) zostali sklasyfikowani Natalia Kuta oraz Paweł Batko.

W trakcie ceremonii dekoracji, najlepsze zawodniczki i zawodnicy oprócz pamiątkowych dyplomów oraz statuetek, odebrali również nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Organizatorami turnieju byli Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Nieocenioną pomoc przy organizacji zawodów jak zwykle okazał LKS „Kłos” Olkusz – sekcja tenisa stołowego.

ZDJĘCIA Z II WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU KLASYFIKACYJNEGO KADETÓW