XII Gwiazdkowy Turniej Charytatywny

W najbliższą niedzielę 17 grudnia, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, razem z naszymi Przyjaciółmi i Partnerami, w kolejnej odsłonie Gwiazdkowego Turnieju Charytatywnego powalczymy o uśmiech Natalii Kowalczyk! W programie imprezy przewidziany jest mecz pokazowy Srebrnych Lwic z Suzuki Koroną Handball Kielce, nie zabraknie też prezentacji sportowych oraz licytacji cennych gadżetów, obrazów lokalnych artystów oraz innych fantów. Szykuje się kolejne święto dobra, gdzie nadrzędnym celem jest pomoc dwuletniej Natalce, która na operację ortopedyczną potrzebuje 375 tysięcy złotych.

W tym roku Gwiazdkowy Turniej Charytatywny będzie miał swoją dwunastą edycję. Do tej pory zgodnie z tytułem „Walczyliśmy o uśmiech” m.in. Julki, Nikosia, Rafałka czy podopiecznych „Kawiarenki Pod Parasolem”. Już wkrótce razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu, wesprzemy rodzinę Kowalczyków, która walczy o lepszą przyszłość dla swojej córeczki.

Kiedy Karina i Robert dowiedzieli się, że zostaną rodzicami – i to w dodatku bliźniąt – nie posiadali się z radości, z niecierpliwością czekając na synka i córeczkę. Na świat przyszli Natalka i Michaś, ale zaraz po urodzeniu szczęście zamieniło się w dużą niepewność, bowiem u dziewczynki zdiagnozowano atrezję przełyku i przetokę przełykowo-tchawiczą. Natalka miała zaledwie trzy dni, kiedy przeszła pierwszą operację. Niby wszystko się udało, ale nadeszła inna zła informacja. Wykryta jeszcze w ciąży wada serduszka okazała się poważna: ubytek przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej, niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po pierwszej operacji serduszka wystąpiły komplikacje i doszło do żółtaczki oraz zakrzepicy żyły wrotnej. Spowodowało to utrzymujące się aż dziewięć miesięcy wodobrzusze. Rodziców przygotowywano również na możliwość przeszczepu wątroby, jeśli żółtaczka nie odpuści. Cztery zabiegi kardiochirurgiczne, leczenie, które ratowały króciutkie życie dziewczynki, trwały aż dziewięć miesięcy. Cały ten czas Natalka spędziła na intensywnej terapii kardiochirurgicznej.

Dzisiaj Natalka Kowalczyk to dwuletnia dziewczynka, która wspólnie ze swoimi rodzicami walczy o powrót do zdrowia. Prowadzona rehabilitacja przynosi rezultaty, ale wymaga wysokich nakładów finansowych, jakim najbliżsi nie są w stanie sprostać. Obecnie najważniejszy jest zabieg ortopedyczny wyceniony na 375 tysięcy złotych. W celu zebrania tej kwoty na portalu siepomaga.pl została założona specjalna zbiórka, w której do osiągnięcia pełnego sukcesu brakuje jeszcze (na dzisiaj, tj. środę 13 grudnia) nieco ponad 20%, czyli przeszło 72 tys. zł.

Jakąś część z tej sumy postaramy się zebrać już w niedzielę, kiedy to spotkamy się wspólnie przy Wiejskiej 1a. W trakcie tegorocznego Gwiazdkowego Turnieju Charytatywnego nasze zaproszenie do gry na parkiecie przyjęła drużyna z Ligi Centralnej Kobiet – Suzuki Korona Handball Kielce. To właśnie z zespołem prowadzonym przez Pawła Tetelewskiego 17 grudnia zagrają olkuskie Srebrne Lwice. W przerwie meczu przeprowadzimy licytacje zgromadzonych fantów, a w kolejnych punktach niedzielnego popołudnia znajdą się pokazy: Freestyle Football Macieja Kryski, mażoretek z IV LO oraz akrobatyczny w wykonaniu młodych, niezwykle zdolnych sportowców z UKS Korony Olkusz.

Na liście gadżetów, które już niebawem trafią „pod młotek” znalazły się koszulki i piłki z autografami zawodniczek i zawodników: Wisły Kraków, Cracovii, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, GKS-u Katowice, Wisły Płock, Hutnika Kraków, Jastrzębskiego Węgla, kadry piłkarek i piłkarzy ręcznych, żużlowca Bartosza Zmarzlika i wiele innych. Nie zabraknie też obrazów lokalnych artystów, w tym Stanisława Wywioła. Każdy znajdzie coś dla siebie.

– Czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia jest szczególny, przepełniony nadzieją i oczekiwaniem. Po zmaganiach sportowych, na polskich parkietach piłki ręcznej, chcemy w niezwykły sposób zamknąć rok przed olkuską publicznością. Z ogromną przyjemnością i dużym zaangażowaniem zagramy dla małej Natalki i jej najbliższych, walcząc tym razem nie o wynik sportowy, lecz o lepsze jutro dla Przyjaciół, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy. Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym. Zapewniamy wiele atrakcji – zachęca do udziału w niedzielnym wydarzeniu Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u.

Jak zwykle będzie głośno, radośnie i kolorowo. Zapraszamy na nasze święto wszystkich bez wyjątku: mieszkańców, oddanych kibiców szczypiorniaka, a także całą społeczność klubu i instytucji pomagającym w organizacji tego wydarzenia. Liczymy na Waszą obecność i wsparcie naszych głównych bohaterów! ZAGRAJMY i POWALCZMY O UŚMIECH RAZEM! Początek imprezy o godz. 16:00. Do zobaczenia!

Źródło: SPR Olkusz