Małopolska Zima 2023

Champions Miechów w gronie orlików oraz WAP Wolbrom Młodzi Przebojem w kategorii młodzików, będą reprezentowali Podokręg Olkusz w turniejach finałowych „Małopolska Zima 2023”. Przez ostatnie dwa weekendy Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu była areną zmagań kwalifikacyjnych do wojewódzkich finałów, które z końcem roku wyłonią najlepsze piłkarskie zespoły w Małopolsce.

Przed tygodniem w młodszym roczniku równych sobie nie mieli miechowianie. Podopieczni trenera Kamila Dąbrowskiego wygrali wszystkie spotkania: trzy w grupie i dwa w fazie pucharowej, tracąc ledwie jedną bramkę. W meczu finałowym Championsi 2:0 pokonali WAP Wolbrom MP i w nagrodę zapewnili sobie udział w grze wśród 16 najlepszych drużyn w województwie.

W sobotę 16 grudnia do rywalizacji przystąpili starsi rocznikowo Młodzicy. Z dziesięciu uczestników najlepiej wypadli gracze wolbromskiego WAP-u, triumfujący we wszystkich sześciu spotkaniach. W tych najważniejszych – półfinałowym i wielkim finale, kolejno pokonując KS PKM Olkusz oraz AP MGHKS Bolesław Bukowno. Dominacja wychowanków Sylwestra Cupiała nie podlegała dyskusji.

Zarówno WAP jak i Champions Miechów, zaraz po Świętach Bożego Narodzenia, w dniach 27-28 grudnia zagrają w turniejach głównych w podkrakowskiej Rącznej. Małopolska Zima to halowe mistrzostwa Małopolski chłopców w kategorii orlików i młodzików, a wśród dziewcząt w gronie młodziczek i trampkarek.

Turnieje finałowe odbędą się w podobnej formule jak przed rokiem, w finałach wystąpi po szesnaście zespołów. Będą to mistrzowie piętnastu Podokręgów MZPN i dodatkowo wicemistrz Podokręgu Kraków.

GALERIA ZDJĘĆ