OTHPN 2024 – eliminacje zakończone

W miniony weekend 13-14 stycznia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, odbyły się eliminacje do rywalizacji finałowej w ramach Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta 2024. Awans do zmagań głównych zaplanowanych na 21 stycznia zapewniło sobie 8 z 20 drużyn.

Wzorem poprzednich edycji turnieju, mecze w grupach eliminacyjnych rozgrywaliśmy przez dwa dni. W sobotę na boisko wyszli uczestnicy Grup A i B. Rywalizację w pierwszej z nich zdominowali gracze zespołu „Dachy&Shadows”, którzy nie przegrali ani razu, w tabeli wyprzedzając „Zespół R”, a także „Drewnianych Magików”. „Effathę” oraz drużynę „Outsiders United”. Grupę B z kompletem zwycięstw i punktów wygrał natomiast zespół „Ale Numer” złożony w głównej mierze z zawodników V-ligowego KS-u PKM Olkusz. Obok olkuszan udział w turnieju finałowym zapewniła sobie również ekipa „MCKS Jutrzenka” reprezentująca Czeladź. Z gry o podium odpadli za to: „Mario Service Club”, „Nankatsu” oraz „Ultra Games Kraków”.

Podczas niedzielnych zmagań do gry przystąpili kolejni uczestnicy tegorocznej imprezy. W Grupie C dzięki trzem zwycięstwom i jednemu remisowi triumfowali gracze „Escaro”, a oprócz nich awans do najlepszej ósemki zapewnili sobie także zawodnicy z „FC California”. Na dalszych miejscach sklasyfikowaliśmy „PVC Squad”, „Konie” oraz „FC Bukowiankę”. Na zakończenie dwudniowych zmagań poznaliśmy finalistów z Grupy D. Tutaj w tabeli najwyżej stały notowania niepokonanej śląskiej drużyny „The Bull Team”, a z drugiej pozycji promocję do turnieju głównego uzyskała „Metalika”, w ostatniej chwili wyprzedzając „WK Squad” oraz „FC Jedynkę”. Stawkę tej grupy uzupełniły „Asy z A Klasy” .

Łącznie przez dwa dni eliminacji do turnieju finałowego rozegraliśmy 40 spotkań, po 16 minut każde. Padło w nich 169 bramek, z czego 96 w sobotę i 73 w niedzielę. Po pierwszej fazie rywalizacji na czele klasyfikacji strzelców znajduje się Bartosz Marędowski z „Dachy@Shadows”, autor 9 goli. Tylko jedno trafienie mniej w dorobku ma Szymon Barczyk z „Ale Numer”, więc walka o tytuł Najskuteczniejszego Zawodnika zapowiada się bardzo ciekawie, podobnie zresztą jak o drużynowy tytuł mistrzowski.

Poniżej przedstawiamy komplet wyników z dwudniowych eliminacji oraz podział na grupy finałowe oraz terminarz gier na 21 stycznia!

HARMONOGRAM MECZÓW RUNDY FINAŁOWEJ

WYNIKI oraz TABELE z SOBOTY: GRUPY A i B

WYNIKI oraz TABELE z NIEDZIELI: GRUPY C i D

Uczestnicy turnieju finałowego 21 stycznia: Dachy&Shadows, Zespół R, Ale Numer, MCKS Jaworzno, Escaro, FC California, The Bull Team, Metalika.

ZDJĘCIA – PREZENTACJA DRUŻYN