Po raz drugi zagraliśmy dla WOŚP na sportowo!

W niedzielę 28 stycznia, w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz drugi w historii zagraliśmy na sportowo dla WOŚP. W trakcie piłkarskiego turnieju przygotowanego z myślą o zawodnikach urodzonych w latach 2016-2017, nie tylko rywalizowaliśmy na boisku, ale i  kwestowaliśmy na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka. Wspólnymi siłami, dzięki futbolowym zmaganiom i licytacjom gadżetów zebraliśmy rekordową kwotę 6819,02 zł!

Granie na sportowo dla WOŚP zainaugurowaliśmy przed rokiem, kiedy to na dwóch boiskach w Hali MOSiR spotkało się 10 drużyn. Tym razem do gry przystąpiło 11 ekip z 9 klubów, reprezentujących powiaty olkuski oraz krakowski: OKS Słowik Olkusz (dwie drużyny), AP Srebrni Olkusz (dwie drużyny), APN Olkusz, LKS Spójnia Osiek-Zimnodół, AP Przemsza Klucze, WAP Wolbrom MP, AP MGHKS Bolesław Bukowno, AP Promień Przeginia i KS Płomień Jerzmanowice.

Zespoły uczestniczące w tym niezwykłym turnieju zostały podzielone na dwie grupy, w których zagrały systemem „każdy z każdym”. W przerwach pomiędzy meczami przeprowadziliśmy licytacje sportowych fantów podarowanych przez kluby oraz drobnych upominków od UMiG Olkusz i MOSiR. Wszystkie gadżety cieszyły się dużym wzięciem, a skarbonka WOŚP wypełniała się z każdą minutą. W trakcie turnieju rozstrzygnęliśmy też konkurs „Super Kibic”, w którym przyznaliśmy sześć nagród fankom drużyny z Bukowna.

Dodatkowo, tuż przed ceremonią dekoracji, wszystkie drużyny spełniły swoją obietnicę i zasiliły fundusz WOŚP datkami wrzucanymi do kolorowej skarbonki.

Na zakończenie zmagań okolicznościowe medale młodym zawodnikom w asyście Dyrektora MOSiR-u Jacka Bujasa, wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, który wszystkim uczestnikom złożył również indywidualne gratulacje. Na piłkarzy czekał również słodki poczęstunek ufundowany przez MOSiR.

Dziękujemy serdecznie partnerom wydarzenia: firmie Plexiled z Olkusza, fundatorze medali oraz Sklepie Sportowym Pablosport z Olkusza, fundatorze nagród rzeczowych.

Wieczorem puszka trafiła do olkuskiego sztabu WOŚP, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. Po zliczeniu datków okazało się, że mocno poprawiliśmy wynik sprzed roku, Fundację Jurka Owsiaka wspierając imponującą kwotą 6819,02 zł! Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólne granie na sportowo z wyjątkową „Orkiestrą” i mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok! Siema!

Przypominamy także, że 32. Finał WOŚP upłynął pod hasłem: „Płuca po pandemii”, a zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do „diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych”.

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU WOŚP