Ferie z MOSiR-em 2024

12 lutego rozpoczyna się cykl zajęć „Ferie z MOSiR-em 2024”, przeznaczone dla dzieci i młodzieży mieszkających lub uczących się na terenie miasta i gminy Olkusz.

Zajęcia umownie zostały podzielone na „otwarte” i „z limitem miejsc” dlatego, że w niektórych aktywnościach może wziąć udział ograniczona liczba dzieci. W tym roku wcześniejsze zapisy obowiązują na „Naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach”, „ABC wspinaczki” oraz „ABC tenisa ziemnego” i rozpoczną się w poniedziałek 5 lutego (kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 pod numerami: 32 649 44 88 lub 600 048 721).

Na „Naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach”, zapraszamy na lodowisko w samym sercu Srebrnego Miasta – olkuskim Rynku. Zajęcia będą się odbywać w 5 dniowych cyklach, przez okres dwóch tygodni, w godz. 9:00 – 11:00. Zajęcia poprowadzą instruktorzy ze szkoły Free Skater z Rudy Śląskiej. Wstęp dla uczestników zajęć jest bezpłatny, opłatę należy jedynie ponieść w kwestii ewentualnego wypożyczenia łyżew.

Zajęcia „ABC tenisa ziemnego” w Hali Sportowo – Widowiskowej w Olkuszu rozpoczną się w poniedziałek 12 lutego. Tenis ziemny cieszy się coraz większą popularnością, dlatego wzorem ubiegłego roku, w każdym dniu będą dwie godziny zajęć, dla dwóch grup. Dzieci nieumiejące grać zapraszamy na godz. 13.15, a grupę doskonalącą umiejętności na godz. 14.15. Treningi będą odbywać się codziennie do piątku 16.02 i poprowadzi je Pani Katarzyna Kulig oraz pracownicy MOSiR w Olkuszu. Z uwagi na ograniczoną ilość rakiet do gry, prosimy uczestników o przynoszenie własnego sprzętu.

Zajęcia „ABC wspinaczki” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu (SP nr 2, ul. Kochanowskiego 2) odbędą się w cyklu pięciu zajęć w II tygodniu ferii zimowych 19-23.02 w godz. 12:30-14:30. Naukę na ściance wspinaczkowej poprowadzą instruktorzy ze Stowarzyszenia Speleoklub Olkusz.

Więcej informacji o zajęciach z limitem miejsc

Poza zajęciami z limitem miejsc, w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu przy ul. Wiejskiej 1a, przez 2 tygodnie, od poniedziałku do piątku zapewniamy szeroką gamę aktywności.

W pierwszym tygodniu ferii: codziennie od poniedziałku 12.02 do piątku 16.02 oraz we wtorek 20.02 i czwartek 22.02 od godz. 10:00  zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych kl. I-IV (i młodsze) na animacje sportowe. Będzie to zimowa wersja gier i zabaw, dobrze znanych z wakacji, rozszerzona o grę w planszówki.

Dodatkowo we wtorek 13.02 i czwartek 15.02, w godz. 11:00-12:30, dzieci z SP kl. I-IV będą mogły wziąć udział w treningach halowej piłki nożnej z OKS „Słowik”. A w środy 14.02 i 21.02, w godz. 15.30-16.30, uczniowie ze szkół podstawowych będą mogli uczestniczyć w treningu lekkoatletycznym z KS Olkusz. Zapisy przyjmują trenerzy bezpośrednio przed zajęciami.

Klub Kyokushin Karate z Bukowna zaprasza na „XXIX Akademię Karate i Samoobrony” codziennie od poniedziałku do piątku, przez okres dwóch tygodni, w godz. 17:00-19:00. Doświadczeni instruktorzy wprowadzą uczestników w świat wschodniej sztuki walki.

W drugim tygodniu ferii: w poniedziałek 19.02, środę 21.02 i piątek 23.02 zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w turniejach tenisa stołowego. Zajęcia zaczynają się o godz. 10:00 i będą prowadzone przez trenerów z sekcji tenisa stołowego LKS „Kłos” Olkusz. W zajęciach mogą także brać udział dzieci chcące nauczyć się gry w ping-ponga.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Każde dziecko musi posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w zajęciach. Wzór zgody można znaleźć poniżej.

Na zajęcia z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy, które rozpoczną się  w poniedziałek 05.02.2024 r. od godz. 7.00, telefonicznie pod numerami: 32 649 44 88 lub 600 048 721. Prosimy o poważne i odpowiedzialne rezerwowanie zajęć odbywających się w cyklach 5 dniowych (łyżwy, ścianka wspinaczkowa i tenis ziemny) i zapisywanie dzieci na nie tylko wtedy, gdy mogą uczestniczyć we wszystkie dni.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzania wolnego czasu, gwarantujemy dobrą zabawę, a w turniejach i konkursach nagrody. Wodę dla uczestników zajęć ufundowało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu.

Regulamin

Harmonogram zajęć Ferie z MOSiR-em 2024

Oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna na udział osoby niepełnoletniej w animacjach sportowych

Oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna na udział osoby niepełnoletniej w turniejach tenisa stołowego

Oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna na udział osoby niepełnoletniej w treningu halowej piłki nożnej

Oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna na udział osoby niepełnoletniej w treningu lekkoatletycznym

Oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna na udział osoby niepełnoletniej w XXIX Akademii Karate i Samoobrony

Oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna na udział osoby niepełnoletniej w Nauce i doskonaleniu jazdy na łyżwach

Oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna na udział osoby niepełnoletniej w ABC Wspinaczki

Oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna na udział osoby niepełnoletniej w ABC Tenisa Ziemnego