Turniej Charytatywny „Gramy o zdrowie Kingi”

3 marca 2024 – zapiszcie sobie tą datę, bo dokładnie w tym dniu zagramy o zdrowie Kingi. W imprezie piłkarskiej udział wezmą drużyny dziecięce z roczników 2016 i 2017. Wśród uczestników charytatywnego eventu znajdzie się dziewięć różnych klubów.

Dramat życiowy Kingi, ale także jej rodziny rozpoczął się trzy dni po I Komunii Świętej. Wtedy to podczas spaceru ze starszą siostrą, Kinga w pewnym momencie krzyknęła „Nie mogę pójść dalej!”, po czym osunęłą się na rękach siostry. Po tygodniu od tego wydarzenia, podczas tomografii komputerowej okazało się, że Kinga przeszła trzy udary, które pozostawiły blizny w jej głowie…

Od 1999 roku przeszła ona kilka operacji – podwichnięte lewe biodro, podcięcie ścięgna Achillesa czy operacja stawów łokciowych. Lekarze zapewniali rodziców, że po tych operacjach ich córka stanie na nogi. Tak się jednak nie stało i do dnia dzisiejszego Kinga potrzebuje całodobowej opieki, nie porusza się samodzielnie i wymaga ciągłej rehabilitacji. Jest również pod opieką fundacji Sedeka.

Już teraz zapraszamy serdecznie wszystkich 3 marca na halę MOSiR Olkusz, gdzie wspólnie powalczymy o lepsze jutro dla Kingi.

Turniej został podzielony na dwie sesje – poranną i popołudniową. Od godz. 9:00 na dwóch boiskach jednocześnie zagrają drużyny z rocznika 2016, a następnie do gry wejdą zespoły złożone z graczy urodzonych w roku 2017 i młodszych.

Żródło: Olkuski Klub Sportowy Słowik