Młodzi piłkarze zagrali o zdrowie Kingi!

W minioną niedzielę Olkuski Klub Sportowy „Słowik” przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, przeprowadził Turniej Charytatywny pn. „Gramy o zdrowie Kingi”, podczas którego na rzecz głównej bohaterki wspólnymi siłami udało się zebrać 12 273,26 zł. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

To już kolejna odsłona turnieju dla najmłodszych adeptów futbolu, który łączy w sobie przyjemność jaką daje piłka nożna, z czynieniem dobra. Olkuski „Słowik” ma na swoim koncie już niejedną podobną imprezę, z której cały dochód trafiał na konta potrzebujących osób.

W tym roku wszystkie siły zostały skierowane pod adresem Kingi. Dramat dzisiaj już dorosłej Kingi, a także jej rodziny rozpoczął się trzy dni po I Komunii Świętej. Wtedy to podczas spaceru ze starszą siostrą, Kinga w pewnym momencie krzyknęła „Nie mogę pójść dalej!”, po czym osunęłą się na rękach siostry. Po tygodniu od tego wydarzenia, podczas tomografii komputerowej okazało się, że Kinga przeszła trzy udary, które pozostawiły blizny w jej głowie. Od 1999 roku przeszła ona kilka operacji lewego biodra, ścięgna Achillesa oraz stawów łokciowych. Lekarze zapewniali rodziców, że po tych operacjach ich córka stanie na nogi. Tak się jednak nie stało i do dzisiaj Kinga potrzebuje całodobowej opieki, nie porusza się samodzielnie i wymaga ciągłej rehabilitacji. Jest również pod opieką fundacji Sedeka.

Na rzecz Kingi w niedzielę zagrali młodzi piłkarze z dwóch roczników. Najpierw na boisku pojawili się gracze urodzeni w 2016 roku, a dokładnie dziewięć drużyn z Olkusza, Osieka, Klucz, Wolbromia, Bukowna, Skały, Dąbrowy Górniczej i Czeladzi. Mecze trwające po 18 minut każdy przeplatały się z licytacjami cennych, nie tylko sportowych fantów. Chwilę po godzinie 13, podczas ceremonii dekoracji, w której udział wziął Burmistrz Roman Piaśnik – Patron turnieju, wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki oraz medale. Piłkarskie ekipy wsparły zbiórkę nie tylko grą na parkiecie, ale i finansowo.

Podobny przebieg miały zmagania chłopców z młodszego rocznika (2017), którzy również rywalizowali na dwóch boiskach, jednak nie wyniki, a pomoc Kindze były najważniejsze. Nie prowadziliśmy klasyfikacji generalnej, a mecze miały przede wszystkim aspekt szkoleniowy. Także i tutaj, na młodych zawodników czekały pamiątkowe trofea – jednakowe dla wszystkich.

Po całodniowym turnieju nadszedł czas na wielkie liczenie. Wynik zbiórki – ponad 12 tysięcy złotych w gotówce – już niebawem trafi na konto Kingi, co sprawi, że w kolejnych tygodniach całej rodzinie będzie się żyło łatwiej i z przekonaniem, że są na świecie ludzie, którzy potrafią i jednocześnie chcą pomagać.

GALERIA ZDJĘĆ